14 жовтня. Захисник і захисники України (Псалми 114-117)

У цьому випуску від 14 жовтня тексти Псалмів з 114 до 117. Бог є нашим Захисником, Він допомагає нашим захисникам.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Сьогодні 14 жовтня – День захисника України. Свята, пам’ятники, назви міст та вулиць, державні символи – все це має велике значення. Згадаймо, що до встановлення свята День захисника України 14 жовтня 2014 р. українці відзначали кучмівсько-совєтській “Дєнь защітніка Атєчєства” 23 лютого разом з державою, що нищила Україну на протязі віків.
Головною ціллю боротьби за незалежність є не просто існування держави як такої, а створення держави вільних людей. А таке можливо лише на умовах визнання біблійної істини, що ми створені Богом за Його образом і подобою, що Він наділив кожного з нас невідчужуваними правами, серед яких право на життя, свободу, власність, справедливий суд, прагнення до щастя тощо. Мені подобається, як ці головні ідеї вільного суспільства викарбувані на кожній американській монеті, починаючи з найменшої – пенні. “На Бога ми покладаємось”, “свобода”, і “із багатьох одне”. Саме тоді, коли люди визнають, що є Бог, який вимагає від них діяти справедливо, бути добрими, поважати права інших, самим не ставати рабами людей, тоді вони створюють вільне суспільство, де усі користуються даною Богом свободою, а також утворюють єдину націю, яка збудована не за етнічною ознакою, а за визнанням кожною людиною тих фундаментальних принципів.

Псалми, які ми слухаємо сьогодні нагадують про історію звільнення Божого народу із єгипетського рабства, про Божу незмінну милість до Його людей. Вираз “дім Якова” стосується всього єврейського народу, як нащадків праотця Якова, “Юда” – це назва одного з 12 племен Ізраїля, “дім Аарона” – це назва нащадків брата Мойсея, Аарона з племені Левія, яким було доручена священницька служба при храмі, “Господньому домі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *