13 жовтня. Християнин при загрозі ядерної війни (2 Кор 9)

У цьому випуску від 13 жовтня текст 9 розділу із Другого послання до Коринтян. Уривок із роздумів англійського письменника Клайва Льюїса щодо загрози атомної війни передує цьому тексту.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Ми живемо у часи, коли Росія загрожує Україні, та і всьому світові ядерною війною. Особисто я не вірю у атомну війну саме у ці часи тому, що Біблія, і апостол Павло зокрема, ясно кажуть, що катастрофи світового масштабу почнуть відбуватися лише після появи Антихриста. “Просимо вас, брати стосовно приходу Господа нашого Ісуса Христа, коли ми зберемося до Нього, щоб ви не відразу вагалися розумом та не тривожилися ні духом, ні словом, ні посланням, яке нібито від нас, начебто настав Господній день, – писав Павло солунянам. – Хай ніхто вас не ошукає жодним способом. Адже раніше має прийти відступлення та виявитися людина беззаконня, син погибелі (2 Сол 2:1-3)

ФБ сторінка “Розумна віра” звернула мою увагу до фрагменту, який написав у 1948 році про загрозу ядерної війни відомий англійський вчений та письменник Клайв Льюїс:
“Якщо глянути збоку, то ми занадто багато приділяємо уваги атомній бомбі. Як нам жити в атомну еру? Хочеться відповісти: “Ну, а як би ви жили в XVI столітті, коли чума щороку навідувалася в Лондон? Чи як би вам жилось в часи вікінгів, коли нападники із Скандинавії могли б здійснити висадку і вночі перерізати вам горлянки? Чи як ви жили в епоху раку, сифілісу, паралічу, в епоху повітряних нальотів, в епоху залізничних та автомобільних аварій?”
Інакше кажучи, давайте не перебільшувати новизну нашого становища. Як нам жити в атомну еру? Повірте мені, любий пане чи пані, ви та всі, кого ви любите, були призначені на смерть ще до винайдення атомної бомби… Тому смішно скиглити чи нити, бо вчені привнесли ще одну можливість болісно та передчасно померти у світі, в якому можливостей для цього і так не бракувало, в якому смерть була зовсім не можливістю, а неуникненістю.
Якщо ж ми не уникнемо знищення атомною бомбою, то нехай та бомба застане нас, коли прийде, за розумними та людськими речами – молитвою, працею, навчанням, читанням, слуханням музики, купанням дітей, грою в теніс, балачками з друзями за кухлем пива і грою в дартс – а не скомканими страхом від думок про бомби наче отара овець.”

До речі, саме страх мотивує навіть відомих і розумних людей, як Ілон Маск чи Джордан Пітерсон, пропонувати нісенітниці на кшталт умилостивлення Путіна передачею йому українських земель із мільйонами українців ніби кріпаків чи рабів, які продаються із землею. Бо бачите, вони налякані потенційною ядерною війною та можливим голодом. Точно висловився автор неканоничної Мудрості Соломона: їхній “страх не є нічим іншим, як зрадою допомоги розуму”. До речі, людині не вистачає просто позитивного ставлення до Біблії, як у Пітерсона. Проблема в тому, що люди, як він, вважають Біблію збіркою міфів, глибокодумних, повчальних, але міфів. Отже із ними відбувається, що страх паралізує їхній розум, і вони висловлюють безпідставні пропозиції, не помічаючи, що створили власні міфи і утворились на ту саму отару овець. Знову підтверджується правота Біблії: страх Господа є початок мудрості, а не страх людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *