20 жовтня. Вороги зсередини (Притчи 24)

У цьому випуску від 20 жовтня текст 24 розділу книги Притчи Соломона. Що відбувається, коли замість Бога люди покладаються на уряд, на державний апарат.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Суспільство, яке відмовляється від Біблії, лишається без мудрості. Десятиріччя безбожної влади, а такой діяльність московської церкви, що ігнорувала Біблію породили покоління українців, які більше покладаються на державу, на уряд, ніж на Бога. Деякі люди вважають, що покладання на Бога веде до пасивності, ніби в такому разі людина сидить на печі і чекає чуда з неба. Може і є така релігія на Росії, де головний герой – Іван-дурень, що сидить на печі. У них і бог дуже дивний – взагалі не той Господь, про якого ми читаємо в Біблії. Якийсь немічний, байдужий до людей, залежний від російського царя, підпутинець якийсь, а не Бог. Насправді, довіра Богу надає людям силу працювати, ризикувати, починати бізнес, не чекати подачок від держави, використовувати усі дари й здібності, якими Господь обдарував нас. На жаль, до самої війни українці змирялися з існуванням роздутого державного апарату, нескінченною бюрократичною тяганиною, корупцією. Все те утримувало країну від розвитку, що дуже зле навіть у мирні часи, але під час війни той невиправдано великий державний апарат стає екзистенційною небезпекою, загрозою для самого існування України. Корупція працює на ворога. До речі корупція може існувати лише там, де чиновники мають право давати, чи не давати дозвіл, ліцензії, регулювати бізнес, освіту, розпоряджатися грошима тощо. Найстрашніше те, що навіть під час війни, українські урядовці та чиновники продовжують стримувати зусилля народу на захист країни.
Тарас Трояк, голова Всеукраїнська Федерація Власників Безпілотників намагається організувати виробництво вітчизняних безпілотників, конче потрібних зараз для українськї армії. Але чиновники з Державна служба експортного контролю України протягом довгих місяців блокують імпорт комплектуючих та БПЛА в Україну. У відчаї він звертається до вищих чиновників, міністрів з проханням втрутитися в ситуацію і зупинити монополізацію сфери та блокування поставок чиновниками, а також скасувати всі мита та ПДВ на імпорт цих товарів та комплектуючих до них, а також видавати дозволи протягом 1 дня, а не 2 місяців як це робить пан Oleksandr Pavlichenko з Державна служба експортного контролю України.
Чого Тарас Трояк досяг своєю боротьбою? Поки що того, що його інтерв’ю з подробицями справи заблоковано на ФБ. Цю потвору – зажирілий держапарат треба знищити. Як казав Рейган: уряд не може вирішити наші проблеми, бо він сам є проблемою.
Корупція, тяганина, зловживання владою, високі податки, численні перешкоди, пропаганда збочень у школах – все це буде продовжуватися, поки існують численні непотрібні державні установи та регулювання.

Біблія вчить, що кожна людина є грішною і знаходиться під спокусою зловживання своїми повноваженнями, своєю владою. Розуміючи це, засновники США, наприклад, наголошували на необхідності обмеженого уряду, мінімально необхідного у своїх розмірах та повноваженнях. Головна ініціатива належить громадянам, самоврядуванню, а не чиновникам із центру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *