The Hill: Що Україна дала Америці?

Published On 15 Квітня, 2024 | Статті

Джерело

Україна надає безцінну інформацію про сильні та слабкі сторони зброї та військових доктрин США

Девід А. Супер, 15 квітня 2024
Деякі противники американської допомоги Україні скаржилися на її вартість… У цих аргументах відсутня оцінка всього, що Україна зробила і робить для Сполучених Штатів.

Очевидно, що Україна дає безцінне розуміння сильних і слабких сторін зброї та військових доктрин США. Америка не вела тривалу звичайну війну протягом шести десятиліть. Наш досвід розгрому слабких Гренади чи Іраку або наші зусилля по боротьбі з повстанцями у В’єтнамі, Афганістані та Іраку мало чого можуть навчити нас тому, як боротися з ворогом із великою армією та сучасною зброєю. Ми вивчаємо, ми плануємо і ми моделюємо, але ми не можемо знати. Щороку ми витрачаємо десятки мільярдів доларів на системи озброєнь, які, як ми за браком прямих доказів, лише сподіваємося, що виявляться ефективними.

Під час Другої світової війни розвиток танків і десантників довів марність інвестицій Франції в лінію Мажино. Подібним чином авіаносці продемонстрували, що інвестиції у лінкори були в основному безглуздими. Аргентинські ракети Exocet довели, що військово-морська доктрина НАТО небезпечно застаріла, коли вони потопили два британські кораблі під час Фолклендської війни.

Українці перевіряють, наскільки надійними були наші інвестиції — і результати були неоднозначними. Ракети HIMARS, протитанкові ракети Javelin і бойові машини Bradley показали чудові результати. З іншого боку, наші системи розмінування зазнали серйозних збоїв. Танки Abrams, над якими так довго мучився Байден, перш ніж їх надати, наразі мали невеликий вплив.

Системи Patriot до певної міри працювали, але Росія показала, що вони можуть вичерпатися та стати неефективними завдяки дешевим, але руйнівним безпілотникам. Після місяців, протягом яких патріоти збили переважну більшість російських ракет і безпілотників, в українців почали вичерпуватися ракети, так що тепер мирні жителі Харкова та інших міст знову стикаються з пануванням терору, а українські електростанції руйнуються. Ми не були готові до середовища, в якому оборона може бути виснажена набагато дешевшою наступальною зброєю. Досвід, здобутий важкою працею українців, попереджає нас про необхідність більш сталого підходу.

Україна показала, що практично всі безпілотники вразливі до радіоперешкод. Їхнє геніальне рішення полягало в тому, щоб використовувати багато різних типів безпілотників на кожній ділянці фронту, щоб стратегія створення перешкод не захистила російські сили. Це цінний урок для США, які, як правило, наголошують на стандартизації та кількох великих контрактах на оборонні закупівлі.

Нещодавно Росія довела, що плануючі бомби є дешевшою, потужнішою та складнішою для захисту альтернативою крилатим ракетам. Тепер у нас є час розробити контрзаходи, перш ніж наші власні сили коли-небудь зіткнуться з чимось подібним.

Американські офіційні особи неодноразово закликали українців зосередити свою бронетехніку в потужні колони, щоб врізати ворожі лінії, як у часи Другої світової війни. Щоразу, коли українці намагалися це зробити, російські безпілотники одразу помічали колони, передавали координати артилерії та знищували багато танків, перш ніж вони могли почати. Навіть коли бронеколони наближалися до ворожих рубежів, їм доводилося чекати трудомістких робіт з розмінування, що робило їх сидячими качками. Це повинно обмежити майбутню залежність американської доктрини від масових броньованих колон і, в результаті, врятувати незліченну кількість життів американців.

Ще більший подарунок українців нашій державі – це можливість зупинити російську агресію, не загрожуючи життям наших військовослужбовців. Президент Росії Володимир Путін вторгся та окупував кілька інших країн, щоразу все відвертіше порушуючи договірні зобов’язання Росії. Він показав, що його мирні зобов’язання нічого не варті. Путін, високопоставлені урядовці та державне телебачення постійно заявляли про рішучість захопити землі, які, на їхню думку, є історично російськими, включаючи землі кількох членів НАТО.

Вартість припинення агресії буде набагато вищою на Тайвані, ще вищою, якщо Іран вторгнеться на своїх сусідів або Путін почне «відвойовувати» більше Європи. І ризик трагічного прорахунку зросте в геометричній прогресії, коли ми зіткнемося безпосередньо з Росією чи Китаєм, а не просто озброюючі українців, витрачаючи гроші на заводах США.

Коли Німеччина ремілітаризувала Рейнську область у 1936 році в порушення Версальського договору, Гітлер наказав своїй армії вийти мирним шляхом, якщо Британія чи Франція мобілізують свої сили. Прояв слабкості в той час, коли це було практично безкоштовним для Англії та Франції, підбадьорив Гітлера. Коли ж ці країни нарешті відреагували через кілька років, ціна склала понад мільйон їхніх людей і десятки мільйонів в інших країнах.

Ми не повинні повторювати цю помилку. Хоча Британія і Франція в середині 1930-х років були дурними і боягузливими, вони принаймні наважилися боротися з Німеччиною. Сьогодні скептики хочуть, щоб ми поступилися Росії, яка все більше залежить від радянських танків і артилерії та чия економіка менша за економіку Нідерландів, Бельгії та Люксембургу.

Але найбільшим подарунком українців для американців став приклад їхньої відданості демократії. Дуже часто ми сприймаємо свою свободу як належне, забуваючи про жертви наших предків, щоб зробити наше життя можливим. Ми настільки загрузли у своїх сварках, що забули, скільки людей лишається під чоботами авторитаристів. Якщо українці зможуть відновити пристрасть американців до демократії та свободи, ми будемо їм у боргу, якого ніколи не зможемо повернути.

Девід А. Супер – професор права в Georgetown Law. Він також кілька років працював генеральним радником Центру з питань бюджету та політичних пріоритетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *