15 квітня. Руйнація Храму (Мр.13)

У цьому випуску від 15 квітня читаємо Євангелію від Марка, розділ 13. Христос попереджує учнів про загибель Єрусалиму та випробування останнього часу.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Усе тут буде зруйновано! — так Ісус відкоментував захоплення апостолів величними будівлями Єрусалимського храму. — «Не залишиться тут каменя на камені, котрий не був би зруйнований!» Це передбачення здавалось учням фантастичним. Важко було уявити, щоб славетна споруда храму, складена з гігантських каменів, була зруйнована та ще й із такою ретельністю, що жодного з каменів не залишилось недоторканим.
Але менш, ніж за 40 років сталося саме так. Навесні 70 року римляни взяли в облогу Єрусалим і захопили його 8 вересня того ж року. Найдетальніше про цю подію розповідає юдейський історик Йосип Флавій у книзі «Юдейська війна». Він зображує головнокомандуючого римським військом Тита Флавія Веспасіана, як помірковану особу. Єрусалимський храм, розбудований другом Риму, царем Іродом, вважався дуже цінним навіть для римлян, щоб його руйнувати. Тит казав: «В жодному разі не слід спалити таку величну будівлю, бо руйнація її буде втратою для римлян, так само як і навпаки, якщо храм уціліє, він буде окрасою імперії».

Але, як далі свідчить, Йосип Флавій, саме євреї першими використали вогонь на північно-західному підході до храму, щоб спробувати зупинити просування римлян. У запалі битви римський солдат кинув палаючу головню в одне з приміщень храму і вогонь уже не зупинився. Храмові стіни були обкладені золотом, численні предмети храмового начиння та посуду зроблені з дорогоцінних металів плавилися у вогні пожежі. Золото протікало крізь щілини між камінням. Згодом, як усе охололо, римляни пересували каміння, щоб дістатися дорогоцінного металу. Награбованого багатства храму виявилося достатньо, щоб збудувати в Римі величезну будівлю Колізею — найбільшого амфітеатру того часу, що вміщував до 50 тис. глядачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *