27 жовтня. “Своя істина” – це брехня! (1 Івана 5)

У цьому випуску від 27 жовтня читаємо останній розділ Першого послання апостола Івана. Апостол наголошує на необхідності знати істину і жити нею.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Я записав усе Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте тут.

Попередні випуски

Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн

Транскрипт випуску

Апостол Іван приділяє велику увагу істині. Він підкреслює знову і знову, що ми повинні знати істину, вірити у істину, жити згідно з істиною. Біблійна ідея істини повністю відкинута сучасним світом, вичавлена нісенітницею на кшталт: абсолютної істини нема, у кожного – своя істина. Це ствердження дуже популярне навіть серед освічених людей, незважаючи на те, що воно містить протиріччя у самому собі, так зване самознищуюче ствердження.
Якщо Микола скаже: “Не існує абсолютної істини!” Дмитро може спитати: “Те, що ти зараз стверджуєш, це істина?” Очевидно, що Микола намагається ствердити, що його заява є правдою, але якщо це так, то таким чином він виходить з того, що правда-істина таки існує. Якщо ж істина не існує (у кожного своя), то Дмитро може відповісти: “Оскільки, як ти кажеш, не існує абсолютної істини, а у кожного вона своя, то твоє твердження не є істинним, а є твоєю брехнею.”

Насправді, ніхто не живе відповідно цієї популярної, але безглуздої концепції нібито істини не існує. Ніхто не іде до банку, щоб зняти з рахунку, на якому 1000 гривень, мільйон доларів. Я можу доводити клеркові, що 1000 гривень – то його істина, а згідно моєї істини на моєму рахунку 10 мільйонів доларів. Найбільше, чого я доб’юся, наполягаючи на “своїй істині”, що мене виведуть з приміщення банку охоронці, а може навіть я опинюся у поліцейському відділку чи психіатричній лікарні.

Ідея, що у кожного своя істина, веде до страшних наслідків, серед яких і російський напад на Україну. Росіяни твердять “свою істину” про українських нацистів, виправдовуючі вбивства цивільних, зґвалтування дітей, тортури військовополонених, руйнування шкіл та лікарень. “Своя істина” – це, насправді, нахабна брехня. Дуже важливо розуміти, що будь-яке зло починається з брехні, з придушення істини. На жаль, чимало українців, вірячи у безглузду концепцію “кожний має свою істину”, готують грунт для майбутніх проявів зла, тих чи інших. Це особливо неприпустимо у світлі слів апостола Івана про те, що “Божий Син прийшов і дав нам розуміння”, щоб ми знали істину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *