28 жовтня. Ядерні Білорусь, Казахстан та Україна (Псалом 119:57-96)

У цьому випуску від 28 жовтня продовжуємо читати 119 псалом. Без Божого слова наймудріші фахівці світу роблять невиправні помилки, які коштують життя для тисяч людей.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Я записав усе Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн на моєму вебсайті.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Продовжуємо читати найбільший у Біблії Псалом 119 присвячений цілковито Божому слову. Без Божого слова ми не маємо мудрості, навіть найосвіченіші блукають у темряві. Коли розпався Совєцькій союз, наймудріші і найвпливовіші політики світу дуже переймались тим, щоб ядерними країнами не стали замість одного СРСР чотири: Україна, Білорусь, Казахстан і Росія. Отже, керівники США, Великої Британії та інших тиснули на Україну, Білорусь і Казахстан, щоб ті відмовились від ядерної зброї на користь Росії. Так, вони вважали, світ буде безпечніший, бо клуб ядерних країн не збільшиться на декілька додаткових країн. Натомість, лідери США та Великої Британії склали Будапештський меморандум, гарантуючі безпеку України та недоторканість її кордонів.
Тепер, 30 років по тому, ми маємо досвід, щоб оцінити мудрість того рішення. Тепер зрозуміло, що, якби Україна, Білорусь, і Казахстан мали ядерну зброю поряд із Росією, світ був би набагато безпечніший, і навіть Путін не наважився б атакувати Україну. Крім того, попри очікування лідерів світу, тепер, побачивши, що гарантії захисту не варті навіть паперу, на якому написаний Будапештський меморандум, інші країни зробили висновок: лише ядерна зброя може захистити нас.

“Мудреці” цього світу такі короткозорі, так часто роблять помилки, і своїми зусиллями досягають протилежного результату, що треба бути наївною дитиною, аби вірити, що вони можуть побудувати справедливий та мирний устрій на землі. Нам вкрай потрібно знати Боже слово, звертатись до Бога за мудрістю, шукати Його волі, бо в тому, що стосується майбутнього, люди, дійсно, як сліпі кошенята.

Перша вимога до ізраїльських царів записана у п’ятій книзі Мойсея – Повторення Закону Повт 17:18-20: “І коли сяде він на престолі царському, мусить він перед священиками-левитами зробити собі список Закону цього. Хай тримає цей сувій при собі й читає його щодня протягом усього життя, щоб навчитися шанувати Господа Бога свого й ретельно виконувати кожне слово Закону цього. Хай не думає, що він кращий за будь-кого з його народу, хай не відступає від заповідей ні праворуч, ані ліворуч, щоб той цар і нащадки його довго царювали над царством ізраїльським.”
На жаль, нове покоління лідерів країн Заходу зросло на хибному світогляді, який заволодів університетами після т.з. студентської революції 1960-х років. Вони вважають себе кращими за інших, найрозумнішими з усіх поколінь, єдиними фахівцями, здатними вирішити світові проблеми. От вони і вирішують так, що нехай Господь милує!
Відомий американський мислитель Вільям Баклі, надивившись на тих “фахівців”, якось сказав: “«Я б краще волів, щоб мною керував уряд, складений із перших 2000 людей із телефонного довідника, ніж уряд із професорів Гарвардського університету».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *