8 листопада. Сім гидот Путіна (Притчи 26)

У цьому випуску від 8 листопада продовжуємо читати книгу Притчи Соломона 26 розділ про сім гидот Путіна.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Дивитись у Фейсбуці

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Днями російський фюрер Путін сказав: “Ми завжди з повагою та теплотою ставилися та ставимося до українського народу”. У цьому розділі є точний коментар Соломона до таких пройдисвітів, як Путін: “На словах ненависник може видавати себе за іншого, тоді як у своєму серці він втаює підступ. Навіть якщо мова його лагідна, не вір йому, бо сім гидот у його серці.”
Ми маємо бути вдячні Богові за книги мудрості, які навчають нас розпізнати добро і зло, краще розуміти людську природу, щось мудро поводитись у цьому світі, де дуже часто неправда бере гору.
Хочу звернути вашу увагу на 4 і 5 вірші: “Не відповідай нерозумному на його безглуздя, аби тобі не стати таким як він. Дай нерозумному відповідь відповідно до його безглуздя, щоби він не вважав себе мудрим у власних очах.”
Досить часто, особливо під час дискусій в соцмережах, ми стикаємося із нерозумними людьми. Інколи, це не нерозумні люди, а тролі, з якими взагалі немає сенсу сперечатися, бо завдання троля саме провокувати, а не досліджувати істину. Коли я бачу, що на аватарі людини не обличчя, а якісь тварини, чи символи, чи фото відомих людей, якщо немає реальної історії особи, яка зазвичай містить пости, світлини, деякі біографічні дані, то я розумію, що радше за все то є троль з багатьма акаунтами, і полишаю спір. Але існують і реальні, та не дуже розумні люди, які не є тролями, але інколи мислять, як тролі. Про таких кажуть: не сперечайся з дурнем, бо він задавить тебе міццю свого досвіду. А Уінстонові Черчиллю приписують вираз: «Найкращий аргумент проти демократії – це п’ятихвилинна розмова з пересічним виборцем». Листопад – це місяць виборів у США, ця фраза звучить дуже актуально. Як вести розмову, якщо ви бачите, що ваш співрозмовник вважає себе мудрим у власних очах, водночас несучи нісенітницю? Соломон радить: “Не відповідай нерозумному на його безглуздя, аби тобі не стати таким як він. Дай нерозумному відповідь відповідно до його безглуздя, щоби він не вважав себе мудрим у власних очах.”
Зустрічаючи безглуздий аргумент, я намагаюсь висловити власну точку зору, яка була б здоровою альтернативою тої хибної думки. Але, якщо співрозмовник продовжує настоювати на своєму безглузді, або перескочує з теми на тему, я полишаю цю дискусію, бо залишаючись у безглуздій розмові, ми стаємо, як нерозумний співбесідник, і легітимізуємо нісенітницю, як щось варте серйозної розмови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *