21 вересня. Псалом 105. Важливість історії

У цьому випуску від 21 вересня текст 105 псалму. Автор нагадує історію Ізраїлю. Без історії немає народу.
Щоденна програма Петра Новочеха транслюється о 9 годині вечора за київським часом.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Цей псалом є коротким переказом перших століть єврейської історії. Одна з причин, чому ізраїльський народ не щез, як багато інших народів у товщі тисячоліть, полягає в тому, що євреї ретельно берегли і передавали у поколіннях написану історію. Під час богослужінь вони співали пісні із Псалтиря, зокрема цей псалом 105, а також уривки із книг Мойсея та пророків. Із самого дитинства, це викарбовувало у свідомості ізраїльтян видатні події минулого. І таким чином, євреї залишались євреями незважаючи на те, де вони, в якому краю, на якому континенті знаходились.
Псалом 105 підкреслює важливість знання власної історії. Це як пам’ять для окремої людини. Людська особистість зникає, якщо людина втрачає пам’ять. Чоловік не пам’ятає дружину, не впізнає дітей, друзів. Люди, які втрачають пам’ять, утворюються на інших осіб і більше не є тими людьми, якими їх знали родичі чи друзі.
Подібна до цього роль історичної пам’яті для усього народу. Народ є тим, яку історію він знає і передає нащадкам. Проблеми населення України посилювалися через те, що велика частина українців вивчали й пам’ятали перекручену версію історії своєї країни. Ту саму, яка вивчалась у радянських школах, а подекуди й після розпаду СРСР, згідно з якою Україна є частиною Росії, а Росія – продовженням давньої руського держави, а не тим, чим вона насправді є: штучним утворенням із штучною назвою із грецької мови.
Російська агресія проти України стала можливою через те, що росіяни, навіть ті, що не підтримують цю війну, є носіями перекрученої історії Росії, яку до сьогодні викладають у російських школах та ВУЗах. Ось чому українські підручники визвали таку страшенну лють з боку росіян. Вони розуміють, що правдива історія Східної Європи не залишає каменя на камені від ревізіоністської конструкції російської історії, штучно створеної у 18-19 сторіччях.
Ось чому діяльність вчителів із Росії, або українських педагогів, що вчили за російськими методиками є злочином, бо призводить до Бучі, Маріуполю, Ізюму та інших звірств російських солдатів. Діє одвічний принцип, сформульований у Новому Заповіті: на початку було слово. Якщо це правдиве слово, як біблійна історія Ізраїлю, що записана у цьому 105 псалмі, воно несе силу життя для усього народу. Якщо ж це брехлива історія, вона результує невиправданим жахливим насильстом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *