4 грудня. Будь переможцем! (Об. 3)

У цьому випуску від 4 грудня читаємо 3-й розділ Об’явлення Івана Богослова: звернення Христа до церков. Лише переможці отримують нагороди від Христа.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Я записав усе Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн на моєму вебсайті

Попередні випуски

Транскрипт випуску

У цьому розділі знаходяться три останніх послання Христа до сімох церков: до Сардійської, Філадельфійської та Лаодикійської церкви. Філадельфійська — єдина із сімох, яка не почула докору на свою адресу. Сучасні християни полюбляють називати свої церкви «Філадельфією» саме з цієї причини. Але це не значить, що філадельфійці могли спочивати на лаврах. Ісус і від чекав, що вони збережуть вірність до кінця і переможуть усі перепони на своєму християнському шляху. Тема перемоги повторюється у всіх семи посланнях, до всіх церков. Усі обітниці майбутнього життя дістануться лише переможцям. Книга Об’явлення, загалом, містить у собі великі вимоги від християн: вони мають бути вірними Христові незважаючи на загрози їхньому земному добробуту і, навіть, на загрози смертю. Іван завершує книгу дуже протверезними попередженнями від Христа: «Переможець успадкує все, і Я буду його Богом, а він буде Мені сином. А лякливим і невірним, і нечистим, і вбивцям, і тим, які чинять розпусту та чари, ідолопоклонникам і всім неправдомовцям — їхня частка в озері, яке горить вогнем і сіркою, що є другою смертю.» (Об.21:7–8).
Треба пам’ятати, що книга була написана під час другої хвилі жорстоких переслідувань християн у Римської імперії під час правління Доміціана. Ще не вивітрилися з пам’яті жахливі сцени неронових тортур, коли християн прив’язували до стовпів та перетворювали на смолоскипи для освітлення вулиць Риму. Перед кожним християнином маячила реальна можливість бути кинутим на арену амфітеатру на розтерзання до диких звірів. Цілком природно, що частина вірян зрікалася Христа, щоб зберегти собі життя. Сьогодні нам здається, що треба було б проявити більше милосердя і розуміння до таких невірних вірян, але це те, що ми читаємо в книзі Івана Богослова. Христос вважає лякливих християн такими ж нечистими, як розпусників та вбивць.
Справа в тому, що страх є найефективнішим знаряддям сатани в підкоренні собі людей. Коли людина піддається страху, вона здатна на участь у будь якому злочині. Саме це трапилося із багатьма німецькими християнами в гітлерівській Німеччині, а зараз відбувається із російськими християнами, які оголошуючи себе пацифістами, що є поза політикою, через страх перед людьми не спромоглися вчинити опір мобілізації на злочинну війну проти України. І тепер, сини християн росії стають вбивцями дітей християн України. Бачите, як страх, лякливість перетворює, навіть, християн на безбожних злочинців.
Як стати переможцем, насамперед, власного страху? Як не підкоритися безбожним наказам нечестивих? Далі в книзі Об’явлення розкривається секрет перемоги начебто слабкої людини над могутнім ворогом: «… вони перемогли його кров’ю Агнця та словом свого свідчення, і не злюбили свого життя навіть до смерті.» (Об.12:11). У всі часи християни стикалися із загрозами. Апостол Павло пише Тимофієві, що «всі, хто в Ісусі Христі бажає жити благочестиво, будуть переслідувані.» (2Тим.3:12). Зазвичай переслідування не дуже страшні: втрата прихильності з боку начальства, несправедлива критика від сусідів, тиск від родичів, наклепи в пресі і соцмережах, інколи, втрата доброї роботи. Залишаючись вірними в таких малих випробуваннях, християни міцніють у вірі для наступних випробувань. Знову ж таки, нинішня апостазія, відступлення російської церкви почалося раніше, коли вони замість того, щоби бути світлом для світу, оголосили себе «внє палітікі», звинуватили своїх українських братів, і через страх перед начальством, зреклися їх. Так крок за кроком вони спускалися додолу, до нинішнього стану «лякливих та невірних». Їхній приклад — то сувора наука для нас, щоб нам не зрадити Христа через людський страх.

Comments are closed.