8 грудня. Таємниця за сімома печатями (Об’явлення 5)
У цьому випуску від 8 грудня читаємо Об’явлення Івана Богослова, 5 розділ. Біблія нагадує нам, що Христос має всю владу – на небі і на землі.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Друзі, закликаю вас взяти участь у читанні Біблії разом зі мною. Виберіть собі розділ згідно річному плану й надішліть мені аудіофайл.
Річний план читання за посиланням https://novochekhov.com/unt/readingplan.pdf
Аудіофайли у форматах aac або mp3 надсилайте, будь ласка, за адресою mail@novochekhov.com
Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн.
Річний план щоденного читання
Попередні випуски
Транскрипт випуску
Розділ 4 був вступом до той головної події, що відбувається в розділі 5, а саме — розгортання сувою, запечатаного сімома печатками. В античності, до другого століття, літературні твори писалися на сувої, а не в сучасній формі книг. Сувої виготовлялися з аркушів папірусу розміром 25×20 см, які підклеювалися горизонтально один до одного, якщо потрібно було багато писати. Писали стовпцями, рядки були завдовжки приблизно 7–8 см, з інтервалом приблизно 1,5 см між стовпцями. З обох боків на сувої зазвичай була дерев’яна планка, навколо якої і намотувався сувій. Сувій тримали лівою рукою і розгортали правою і, у міру просування за текстом, сувій знову згортали. Деяке уявлення про сувої можна отримати з таких даних. Друге та Третє послання Івана, Послання Юди та Послання до Филимона займали кожен приблизно один аркуш папірусу. Послання до Римлян було сувоєм задовжки приблизно три з половиною метри; Євангелія від Івана — 7 м; Євангелія від Матвія — 9 м.
Ось такий сувій тримав у своїй правиці Бог. Він був списаний з обох сторін, і складався із семи частин, відокремлених один від одного печатками; після зняття кожної з печаток він розгортався все далі, виявляючи свій зміст, який відповідав тому, що відбувалося після зняття печаток. Очевидно, що сувій містив у собі дуже важливі речі, але Іванові здалося, що він ніколи не буде розгорнутий та прочитаний. Отже, він гірко заплакав. Тут до нього підходить один зі старців, що виступає, як посланець Христа, і каже йому: «Не плач». Брак знання є причиною людських сліз, — коментує цей текст Уільям Барклі. Якби ми набралися терпіння і віри чекати, то ми дізналися б, що Бог має рішення для проблем, які спричиняють у нас сльози.
Справді, це так. Дивлячись на те, що відбувається навколо нас, на безсилля світових лідерів, неміч найбільших країн світу, щоб зупинити втратившого розум диктатора, хочеться плакати, як Іван. Але пам’ятаймо, що є Той, хто має всю владу. Він завоював право поставити крапку в земній історії. Цей сувій — є символом суду Божого над нечестивими. Ніхто не уникне справедливого покарання за злочини. За кожну сльозинку буде відплачено.