16 червня. Таємничий первосвященник (Євр.7)

У цьому випуску від 16 червня читаємо 7 розділ Послання до Євреїв. Хто такий таємничий первосвященник Мелхиседек?
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Таємничий Первосвященник
Не забуваймо, що автори Нового Завіту вживали лише Старий Завіт: книги Мойсея та пророків, псалми, хроніки для того, щоби пояснити значення смерті та воскресіння Ісуса Христа, Його дії і служіння в сьогоденні.
Старий Завіт дійсно містить численні посилання на Месію, з неймовірними подробицями щодо Його смерті та поховання включно. Серед інших місць, є згадка про таємничу особу первосвященника давнього міста Салим (пізніше Єрусалим) на ім’я Мелхиседек, який благословив був праотця євреїв Авраама, а той віддав Мелхиседекові пошану у вигляді десятини. Ця історія могла би залишитися незначним епізодом у житті праотця юдеїв Авраама, якби Давид не написав у 104 псалмі дуже дивні слова: «Поклявся Господь і не пожаліє: Ти — Священник навіки за чином Мелхиседека!»
Очевидно, що по-перше, це — дуже важлива істина, бо вона говорить про Божу клятву, а це — дуже серйозно.
Друге питання: що то за чин Мелхиседека? Із часів Мойсея священство в Ізраїлі було за чином Аарона. Аарон, брат Мойсея, був першим первосвященником, чиї нащадки держали цю посаду впродовж століть. Згідно із законом, вони приносили жертви та служили Богові.
Автор Послання до Євреїв звертає нашу увагу саме на це: навіщо нам інший чин, чи тип, священників, коли вже існує чин Аарона й Закон Мойсея, за яким вони діють? Автор відповідає: «Бо Закон нічого не вдосконалив, тож нововведене — краща надія, якою ми наближаємося до Бога» (7:19). Якщо ми згадаємо інші тексти Нового Завіту, наприклад, Послання до Галатів, то апостол Павло вже казав, що призначення Закону полягало не в удосконаленні людей, а у викритті їхньої гріховності. Як дзеркало Закон демонструє справжній стан речей, наш справжній вигляд перед Богом: брудні та потворні. Побачивши себе в дзеркалі Закону, кожна нормальна людина захоче знайти щось необхідне для удосконалення, очищення себе від гріхів. І де це знаряддя є? Павло відповідає: в Ісусі Христі. Старі священники нескінченними жертвами лише нагадували про гріхи, але не могли бути істинними посередниками між Богом і людьми, бо гріхи людей не щезали. А ось новий Первосвященник, за чином Мелхиседека, змив із людей усі гріхи власною кров’ю і через те став істинним Посередником між Богом і людьми. Тепер завдяки Христу ми маємо доступ до самого Бога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *