13 травня. “Мир та безпека” (1 Сол. 5)

У цьому випуску від 13 травня читаємо останній розділ Першого листа апостола Павла до солунян, розділ 5. Оманливі обіцянки глобального миру та злагоди обернуться новими трагедіями.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Мир та безпека.
Чому ми, християни, досить скептично ставимося до перспектив глобального миру та злагоди між народами? Біблія вчить нас тому, що люди зіпсовані гріховною натурою, яку носять глибоко в серці. Саме ця гріховна природа нахиляє людей до неправди, агресії, заздрощів, насильства тощо. Розповідають, якось англійський письменник Гілберт Честертон одержав листа від відомої газети “Таймс”, що запрошувала взяти участь у обговоренні теми «Що не так із сьогоднішнім світом?» Честертон відповів просто:
«Дорогий сер,
Це я.
Ваш Г.К.Честертон».
У цій лаконічній відповіді, Честертон, як глибокий мислитель, що володів біблійним світоглядом і добре розумів людську природу, вказав на головну причину проблем нашого світу, а саме, на зіпсованість людських сердець, включно з власним. Проблеми громади — це сукупність проблем окремих членів тої громади. Марксисти намагалися довести, що суспільство ушкоджує невинні людські душі, вчили, що якщо створити справедливе суспільство, то й люди в ньому будуть справедливі й добрі. У радянському союзі виховували «новую общность — совєцкіх людєй». Але коли Радянський Союз розвалився і всі лицемірні маски соціалістичної моралі були зірвані, з’ясувалося, що важко знайти більш заздрісних, жадібних, жорстоких і байдужих людей, ніж радянські люди.

Усі спроби створити прекрасне досконале суспільство на землі приречені на провал. Усі утопії, стара марксистська чи сучасна утопія світової еліти — так зване «Велике перезавантаження» («The Great Reset») не покращать життя людей на землі. Вони є спробою невеликої купки людей, які вважають себе найрозумнішими, зосередити світову владу у своїх руках. До чого це призведе, не важко уявити. Досить лише згадати нещодавні поради експертів стосовно коронавірусу. Майже у всьому вони виявилися не праві: щодо ефективності масок, закриття підприємств, шкіл та установ, цілющості вакцин тощо. Сьогодні ми бачимо, що краще було б, якби держава на чолі з «експертами», взагалі не захищала нас від тої хвороби. А що казати про експертів, які змусили Україну відмовитися від ядерної зброї? Вони ж були переконані, що якщо зброєю володітиме лише Росія, світ стане безпечнішим.

Через те, я вважаю, українців вже не дуже дивують слова Павла на початку 5-го розділу: «Коли говоритимуть: Мир і безпека, — тоді раптово прийде на них погибель». Бо саме це нам обіцяли світові лідери: мир, безпеку, недоторканість наших кордонів. Натомість, ми отримали криваву війну. Історія буде повторюватися. Людям знову будуть обіцяти мир та безпеку. Але найкращими засобами збереження миру, як і завжди, є сильна армія, яка озброєна найсучаснішою, найефективнішою зброєю, і народ, що озброєний духовною зброєю істини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *