11 березня. Сила воскресіння (Пс.28-30)
У цьому випуску від 11 березня читаємо псалми Давида, 28, 29, 30. Давид ще не знає, що Бог дарує воскресіння й вічне життя.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Річний план щоденного читання
Дивитись у YouTube
Попередні випуски
Транскрипт випуску
Деяких читачів бентежать слова Давида про смерть та шеол – потойбічне життя. “Яка користь від… того, що я зійду в могилу? Хіба порох прославлятиме Тебе? Хіба він проголошуватиме Твою вірність?” (Пс.30:10). Очевидно, що Давид ще не знає по воскресіння мертвих, про щасливе потойбічне життя праведних людей разом із Богом. На той час Дух Святий ще не відкрив євреям істину про воскресіння. Все, у що вони вірили, було добре життя на землі, а також спокійний сон душі у шеолі. Найясніше про воскресіння й вічне життя писав пророк Даниїл пізніше, у 6 столітті до Р.Х.: “Багато з тих, котрі сплять у поросі землі, пробудяться, — одні для вічного життя, а інші — на ганьбу й на вічну наругу. Розумні сяятимуть, як світила небозводу… як зірки, повік-віків.
До того, лише натяки, які ми наразі добре розуміємо у світлі Христова воскресіння. А до того, Йов, Давид, Ісайя, які писали про воскресіння, сприймалися, як метафора уздоровлення або спасіння від смерті.
Воскресіння стало можливим завдяки Христу. Боб Джордж каже, що проблеми людства можна порівняти із проблемою людини, що вмерла через рак. У своїй книзі “Класичне християнство” він наводить свою бесіду із християнином на ім’я Дон, який довго не міг збагнути істину про воскресіння.
“Уявімо, що людина померла від раку. Дон, якби тобі треба було б врятувати ту людину, то скільки проблем тобі довелося б вирішити? Дві! Тобі треба було б воскресити її з мертвих, але також треба було б вилікувати її від раку, чи не так? – я зробив паузу, щоб він міг усе обміркувати.
– Наприклад, що станеться, якщо ти вилікуєш його від раку, але не зробиш решту?
– Він все одно залишиться мертвим, – відповів Дон.
– Правильно. У твоїх руках буде здорова мертва людина!
Ми з Доном розсміялися, і я продовжив:
– З іншого боку, що станеться, якщо ти воскресиш його з мертвих, але не вилікуєш від раку?
Після хвилинної паузи Дон відповів:
– Він знову помре.
– Саме в такому стані перебуває людина після гріхопадіння. Як тільки Адам згрішив, земля перетворилася на землю живого мерця, духовного мерця. Що за хвороба вразила цю людину? Гріх. Отже, спасіння включає воскресіння до життя мертвої людини, але перш ніж Бог дасть життя мертвій людині, Йому необхідно вирвати з коренем те, що вбиває людей – гріх. Отже, хрест – це Божий спосіб впоратися із захворюванням, що називається гріхом, а воскресіння Христа – це Божий спосіб дати життя мертвій людині!”
Читаючи псалми Давида, де він, як тут у 30-му висловлює свої уявлення про смерть та шеол, треба пам’ятати, що Христос Своєю смертю і воскресінням врятував не лише нас, хто живе після Голгофи, але й тих, хто жив до Нього й очікував на Боже благословення, навіть не уявляючи, яке воно буде. Хіба не про це казав апостол Павло: “Чого око не бачило й вухо не чуло і що на серце людині не приходило, — те приготував Бог тим, які люблять Його!” (1 Кор. 2:9)