10 березня. Як уникнути злиднів (Притчи 6)

У цьому випуску від 10 березня читаємо Притчи Соломона. Дослідження Інституту Брукінгса підтверджує мудрість Біблії.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитися у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Десять років тому Брукінгський Інститут провів глибоке дослідження причин бідності в Сполучених Штатах (https://www.brookings.edu/opinions/three-simple-rules-poor-teens-should-follow-to-join-the-middle-class). Висновки, до яких прийшли дослідники, скорочуються до трьох простих правил, які треба виконувати, щоб уникнути злиднів. Ось вони:

1. Закінчення середньої школи.
2. Одружуватись не раніше досягнення повноліття (у США це 21 рік) і не мати позашлюбних дітей до одруження.
3. Знайти роботу і працювати повний день (7–8 годин на день).

Якщо ви виконаєте ці три вимоги, ваш шанс стати бідним в Америці становить лише 2 відсотки, і 74 відсотки ймовірності стати середнім класом.

Уважний читач розуміє, що ці правила базуються на біблійній мудрості, у тому числі на книзі Притчи Соломона і її 6 розділі, який ми читаємо сьогодні. Ці правила стосуються всіх рас і етнічних груп. На жаль, порушення цих правил стає звичайним явищем для всіх расових груп у США. Молоді дорослі, які порушили всі три норми — кинули навчання, одружилися до досягнення повноліття, мали дітей поза шлюбом і не працювали повний день — мали 76 % можливості впасти в злидні, і 7-відсотковий шанс стати заможними.

Рон Хаскінс, співавтор дослідження Брукінгса, зазначив, що саме особисті рішення
визначають, потрапить людина до притулку для бідних чи ні. Державна допомога має лише обмежений вплив. «Розмір витрат демонструє, що уряд уже робить досить багато. Типова дитина з бідної сім’ї користується доходом і житловою підтримкою від уряду, безплатною медициною, дошкільною та шкільною освітою, отримує стипендії для навчання у ВУЗах. Існують державні програми працевлаштування та перекваліфікації тощо».

Але особисті рішення переважають над усім, що може зробити уряд, – підкреслює Хаскінс. «Якщо підлітки та молоді люди не приймуть мудрих рішень щодо свого навчання в школі, щодо шлюбу, народження дітей та щодо роботи, наше дослідження переконливо свідчить про те, що всі ці програмні витрати мало сприятимуть підвищенню їхніх шансів перейти до середнього класу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *