WSJ: ШІ та мистецтво війни в Україні

Published On 3 Червня, 2024 | Статті

Джерело
Волтер Рассел Мід, 3 червня 2024

Обидві сторони використовують революційні засоби для ведення боїв на землі і в повітрі

Рятувальники розбирають завали житлового будинку, який постраждав від російського ракетного обстрілу в Харкові, Україна, 31 травня. ФОТО: ВЯЧЕСЛАВ МАДІЄВСЬКИЙ/ZUMA PRESS
Харків, Україна

Це був не найпростіший час для відвідування другого за величиною міста України. Місцеві електромережі та інфраструктура зазнали серйозних ударів, оскільки ракети та плануючі бомби вдарили по місту з сусідньої російської території. Атаки «подвійним дотиком», за допомогою яких росіяни завдають ударів по цивільній цілі та чекають, поки на місце події прибудуть рятувальники, перш ніж завдати другого удару, стають все більш поширеними. Я спостерігав, як рятувальники копалися в уламках великого господарського магазину, шукаючи фрагменти тіла, щоб ідентифікувати їх у сусідній криміналістичній лабораторії. Після другого нападу я розмовляв із приголомшеними офісними та фабричними працівниками, які чекали лікування своїх травм у відділенні місцевої лікарні. Поки бульдозери розривали поля на північ від міста, щоб робітники могли підготувати траншеї проти можливого наступу Росії, Харків переживав найнапруженіші дні з моменту першого штурму московитів в 2022 році.

Справи повинні покращитися. Просування Росії сповільнилося, оскільки підкріплення зміцнюють оборону України на півночі. Оскільки потік зброї протиповітряної оборони відновлюється, а західні країни пом’якшують обмеження на використання Україною оборонної зброї проти безпосередніх транскордонних цілей, є підстави сподіватися, що незабаром жителі міста зможуть жити в більшій безпеці та менше страху.

Але бойові дії не припиняються, і вашингтонський політичний істеблішмент повинен більше думати про найбільшу, найпотворнішу та найнебезпечнішу сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни. З тактичної та геополітичної точки зору війна Володимира Путіна змінює глобальний баланс сил таким чином, яким США не можуть дозволити собі нехтувати.

Деякі новини надихають. Американські та тайванські військові планувальники можуть насолодитися успіхом України у витисненні чорноморського флоту Росії. Виявляється, нова ера морської війни надає перевагу оборонній стороні. Росія не змогла використати свій переважаючий флот, щоб перекинути сухопутні війська на українське узбережжя чи навіть заблокувати українську торгівлю. Стратеги в Пекіні зауважать, що перекинути армії загарбників через відкриту воду значно важче, ніж вони думали до того, як українці принизили російський флот.

Відвідування полів битв на північ від Харкова виявило один наслідок розвитку військового мистецтва. Все частіше можна почути, як солдати говорять про «мертві зони» між протиборчими силами. Безпілотники, які тепер можуть переслідувати окремих солдатів через окопи, ускладнюють будь-якій стороні проведення операцій у межах 2 або 3 миль від бойової лінії противника. Наразі це може унеможливити нові наступальні операції в масштабах злощасного українського контрнаступу минулого літа. Вже наступного року «зграї дронів» можуть створити більш грізні зони вбивства між арміями, що зробить наступальні операції ще більш складними.

Наземна та повітряна війна швидко змінюється, і українці, і росіяни постійно оновлюють технології. На фронті солдати та інженери впроваджують великі та малі інновації, які можуть миттєво зробити старі системи зброї застарілими. Оскільки росіяни розгортають нові методи глушіння або оснащують свої безпілотники та ракети новими можливостями невидимості, українці повинні дорівнювати їм і, де це можливо, випереджати конкуренцію.

Оскільки все більш досконала зброя направляє більш детальну інформацію про характеристики назад до виробників, темпи перепроектування та виробництва зброї прискорюються у порівнянні з минулими війнами. Україна будує військово-промисловий комплекс нового типу, в якому децентралізовані команди хакерів і майстрів у малих і середніх компаніях постійно переосмислюють і переконструюють інструменти війни. Я побував у замаскованих майстернях, де, серед іншого, побачив, як українські інженери переробляють дитячі іграшки на наземні безпілотники, які можуть мінувати танки, що наближаються. Щось таке просте, як поворотна платформа для гарматної вежі, може отримати десятки оновлень програмного та апаратного забезпечення на основі інформації в реальному часі з поля бою.

У минулих війнах відбувалися цикли технологічної конкуренції, але це перша однорангова війна в епоху штучного інтелекту. Подібно до того, як громадянська війна в Іспанії в 1930-х роках стала свідком розвитку тактики та техніки, які сформували Другу світову війну, Україна сьогодні є свідком народження нового типу конфлікту. Поєднання зворотного зв’язку в режимі реального часу від зброї, що постійно контролюється, з обробкою даних і можливостями проектування гнучких, добре підготовлених і вмотивованих бойових інженерів вводить нову динаміку конкуренції військових технологій.

Зброю, яка була непереборною кілька тижнів тому, сьогодні можна легко нейтралізувати. З’являються нові загрози щодня. Пентагон і американська оборонна промисловість повинні не відставати. Старі способи ведення бізнесу скоро застаріють.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *