The Hill: Майк Джонсон пропонує ленд-ліз

Published On 15 Березня, 2024 | Статті

The Hill (14 бер 2024)
Спікер Майк Джонсон (R-La.) сказав сенаторам-республіканцям у середу, що вони очікують, що Палата представників надішле їм закони про допомогу Україні, але попередив, що те, що прийде з Палати представників, виглядатиме суттєво інакше, ніж пакет іноземної допомоги на суму 95 мільярдів доларів, який Сенат ухвалив минулого місяця.

Допомогу зробити через програму ленд-лізу, або кредити, щоб платники податків США не витрачали десятки мільярдів доларів, не сподіваючись отримати відшкодування.
Спікер також говорив про включення чогось подібного до Закону про РЕПО для українців, автором якого є конгресмен Майкл МакКол (R-Техас), який дозволив би конфіскацію російських суверенних активів і внесення доходів від ліквідованого майна до фонду підтримки України.

Корнін, який балотується, щоб замінити Макконнелла на посаді лідера Республіканської партії після цього Конгресу, сказав, що захоплення російських активів для допомоги Україні є «чудовою ідеєю»: «Було б справедливо змусити росіян заплатити за Україну, заплатити Сполученим Штатам і союзникам за озброєння України», – сказав він.

Корнін, радник керівної групи Республіканської партії Сенату, також високо оцінив ідею створення програми ленд-лізу для допомоги Україні на додаток або, можливо, замість 60 мільярдів доларів, які Сенат включив у свій надзвичайний пакет. «Це те, що ФДР зробив у Другій світовій війні», — сказав він про програму ленд-лізу, яку президент Франклін Рузвельт підписав у 1941 році, щоб озброїти Великобританію та інших союзників проти нацистської Німеччини.

Вислухавши Джонсона, Корнін сказав, що він «досить оптимістично налаштований» щодо того, що Палата представників направить до Сенату пакет допомоги Україні. Сенатор Кевін Крамер (R-N.D.), який також був присутній на зустрічі, сказав, що спікер чітко заявив про свій намір допомогти Україні. «Він досить чітко це сказав», — сказав Крамер щодо вказівок Джонсона про те, що він хотів би ухвалити програму ленд-лізу та законодавство про арешт російських активів для оплати фонду підтримки України.

«Я вважаю це дуже обнадійливим», – сказав він, зазначивши, що він і сенатор Ліндсі Грем (R-S.C.) працювали з Палатою представників над законопроектом для повернення до Сенату, «який, ймовірно, включатиме ідею президента Трампа про деяку свого роду програму ленд-лізу».

Джонсон сказав журналістам під час відступу Палати представників від республіканців на курорті Грінбрієр у Західній Вірджинії ввечері в середу, що він «працюватиме з волі Палати представників» над пакетом допомоги Україні, і сказав, що не хоче дозволяти президенту Росії Володимиру Путіну захопити країну. «Ніхто не хоче, щоб Володимир Путін переміг. Я вважаю, що він би не зупинився на Україні… і йшов би через всю Європу», – сказав він. «Там є правий і винний, на мій погляд, є добро і зло, і Україна тут є жертвою».

Примітно, що Джонсон не сказав, чи такий пакет допомоги Україні включатиме жорсткі реформи безпеки кордону, такі як формулювання «Залишайтеся в Мексиці», що зіткнеться з протидією з боку демократів у Сенаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *