10 жовтня. Розчавити голову Путіну (Псалми 110-113)

У цьому випуску від 10 жовтня тексти 110-113 псалмів. Давид пророкує царство Ісуса Христа, який судитиме народи
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Псалом 110 підпадає під категорію месіанських псалмів, тобто таких, які пророкують про Месію Ізраїля, яким і став Божий Син Ісус із Назарету. Чимало євреїв сьогодні відмовляються вірити, що Ісус Христос і є той самий Месія, обіцяний пророками Старого Заповіту, включаючи й Давида і цей його псалом. Вони аргументують тим, що Ісус ще й досі не переміг ворогів, не встановив Своє царство на землі. Новий Заповід, Послання до Євреїв, зокрема, відповідає, що діяльність Месії розкладається на дві частини: перший прихід на землю щоб принести Себе в жертву для спасіння, в другий – щоб завершити свою місію й встановити Своє царство на землі. “Христос один раз приніс Себе, аби понести гріхи багатьох; другий же раз Він з’явиться не задля гріха, а тим, які очікують Його на спасіння” (Євр.9:28). Сам Ісус про це казав: “І тоді з’явиться ознака Сина Людського на небі, і заголосять усі племена землі, і побачать Сина Людського, Який іде на хмарах небесних з великою силою і славою” (Мат.24:30).
Саме картину майбутнього другого приходу Месії бачив Давид, пишучи 110 Псалом. На початку його читач зустрічає не дуже зрозумілий вираз: “Промовив Господь до мого Господа”. В оригінальному тексті вживаються два різних слова, перекладені тут одним – Господь. Промовив Ягве (це власне ім’я Бога, яке Він відкрив Аврааму, що значить “Я є, або Я є сущий”) до мого Адоная (Адонай – господь, не власне їм’я). Цим словом описуються як Господь Отець, так і Господь Син – Ісус Христос. Отже ми вбачаємо в цьому також і вказівку на Трійцю.
Ще один вираз потребує пояснення: “Поклявся Господь — і не розкається: Ти священик навіки — за чином Мелхиседека!” Мелхиседек був давнім єрусалимським царем, який поєднував у собі дві функції: світську владу – як цар, і духовну – як священник. Мелхиседека вшанував навіть прабатько всіх євреїв – Авраам. Згодом, Закон Мойсея вимагав, щоб єврейські священики походили лише з одного із племен (колен) Ізраїлю, а саме – із роду Левія. Нащадки решти колен ні в якому разі не могли служити священиками. У недосконалому земному суспільстві Бог не дозволяв нікому мати повноту влади, а поділяв її між різними інститутами: царями, князями, суддями, священиками, пророками тощо. Але коли сам Господь править, то тоді Він є і царем, і священником, і суддею. Бо Він абсолютно справедливий і істинний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *