1 грудня. Псалми прокляття (Псалми 137-139)

У цьому випуску від 1 грудня читаємо Псалтир. Страшні слова зустрічаються у псалмах проклять. Чи можна їх читати та ними молитися сьогодні?
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Я записав усе Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн на моєму вебсайті.

Річний план щоденного читання

Транскрипт

137 псалом страшний за своїм змістом. Це згусток болю мешканців Єрусалиму, які бачили на власні очі, як вавилоняни захоплювали місто, рубали голови чоловікам, пронизували мечами груди жінок, хапали немовлят і розбивали їх об каміння, перетворили славну столицю Ізраїлю на купу руїн. Тих, хто вижив, вигнали на заслання далеко на північ, та й там їх гнобителі не давали спокою, а знущались над полоненими.

Багатьом християнам важко було сприйняти такі псалми, які називають псалмами проклять. Але тепер українці після Бучі та Маріуполю серцем розуміють авторів тих псалмів. Богослов і пастор Сем Стормз підкреслює, що такі псалми не є емоційно неконтрольованими спалахами неурівноважених людей. Подібні прокляття зустрічаються у високій поезії та є продуктом розумної медитації, не кажучи вже про божественне натхнення авторів Псалтиря. Це глибоко продумані петиції до Бога, а не спонтанні вибухи емоцій ображеної особи.

Псалми-прокляття — це не що інше, як людські молитви, що спираються на обітниці від самого Бога. Людина просто просить Його зробити те, що Він вже пообіцяв зробити. Наприклад, у Матвія 7:23 Ісус проголошує, що в день суду Він скаже лицемірам: «Я ніколи не знав вас; Відійдіть від мене, ви, що чините беззаконня». Чи не логічною для буде для нас молитва: «О, Господи, захисти Україну, прожени від Себе тих, хто чинить зло»?

Прокляття – це вислови, спровоковані жахом гріха. Давид молився так через свою глибоку чутливість до потворності зла. Можливо, головна причина, чому його не турбували молитви прокляття, а сучасних християн турбують, є та, що його турбував гріх, а сучасних християн ні! Страшно думати про те, що російські християни бачать прояви щирого зла, що коїть їхній збоченець-президент і благословляють його замість того, щоб молитися псалмами проклять. Очевидно, що зло їх не жахає.

Мотивація таких молитов — це ревність щодо Божої праведності, Божої честі, Божої репутації та тріумфу Божого царства. Чи не є наша готовність ігнорувати богохульство та не помічати зла є результатом недостатньої любові до Бога? Чи можна пояснити нашу реакцію на псалми проклять тим фактом, що ми боїмося втратити прихильність людей більше, ніж ми боїмося Бога?
Давид гнівався на нечестивих, «Адже вони зрадливо говорять про Тебе, — вороги Твої зловживають Твоїм Іменем. Хіба я, Господи, не повинен ненавидіти тих, котрі Тебе ненавидять, і гидувати тими, котрі повстають проти Тебе?(Псалом 139:20-21).

Ми повинні пам’ятати, – також пише Сем Стормз, – що в більшості випадків ці заклики до божественного суду з’являються лише після заклику ворогів Бога до покаяння. Мова не про людину, яка випадково схибила, а про запеклого й гордовитого ворога. Ми любимо наших ворогів, молячись про їхнє покаяння. Але якщо вони бездушно й постійно відмовляються, єдиним нашим виходом буде молитися, щоб Божий суд був повним і справедливим.

Comments are closed.