4 листопада. Найвідоміший розділ Біблії (Івана 3)

У цьому випуску від 4 листопада читаємо найвідоміший розділ Біблії – третій у Євангелії від Івана. Ісус пояснює за якою умовою людина може потрапити до Божого царства.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Я записав усе Перше послання апостола Павла до Коринтян в одному mp3 аудіофайлі. Це видання незвичайне тим, що в ньому немає поділу на розділи. Ви будете слухати все послання як єдине ціле, саме як його слухали коринтяни. Завантажте або слухайте онлайн на моєму вебсайті

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Цей розділ один з найвідоміших у світі, а 16 вірш є так званим “золотим віршем” Біблії: “Бо так Бог полюбив світ, що дав [Свого] Єдинородного Сина, щоб кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав життя вічне.” Відомий гравець в американський футбол Тім Тібо якось вийшов на поле з написом на щоках під очима “John 3:16”. Як вірний християнин, Тібо таким чином нагадав мільйонам болільників про найголовніше. Повідомляють, що у той день запит у Гуглі: “Що таке John 3:16” був у топі.
Але, як це часто буває із біблійними виразами, вони цитуються відірвані від контексту. Коли ви будете слухати весь розділ, ви помітите, що Божа любов не є м’якою та пухнастою – вона діяльна, ревна, вимоглива, і дуже небезпечно проігнорувати Божий дар. Серед християн популярна ідея про “безумовну любов” Бога, і ця ідея видається як біблійна. Насправді, Христос, говорячи про найвищу любов до людей, що веде його на Голгофу, щоб Своєю жертвою – смертю на хресті – викупити людей від гріху і дати їм шанс на вічне життя, продовжує: “Хто вірить у Нього, не буде засуджений, а хто не вірить, той уже засуджений, бо не повірив в Ім’я Єдинородного Божого Сина.” Важко назвати це безумовною любов’ю. Бог очікує від нас віри у Христа, і лише тоді Його любов спасе нас.

Починається розділ із розповіді про бесіду Ісуса із одним з лідерів юдейського народу, Никодимом. Никодим був членом синедріону – релігійно-політичного інституту, що складався з 70 членів. Синедріон займався вирішенням релігійних питань, а також, за умовами підпорядкування римської адміністрації, виконував роль органу місцевого самоврядування. Ми знаємо, що синедріон засудив Ісуса Христа, визнавши Його винним у богозневазі, на підставі брехливих свідчень. Никодим задовго до цього дорікав фарисеїв у упередженому ставленні до Христа, Якого вони звинувачували, не вислухавши Його Самого. Він же допомагав Йосипові з Ариматеї поховати тіло Ісуса.
Але, незважаючи на те, що Никодим є цілковито позитивною людиною, яка вірить у Бога, намагається творити добро, Ісус вказує йому на необхідність нового народження, “народження згори”. Лише за такою умовою людина може ввійти до Божого царства. Як тоді Никодим, так сьогодні і більшість людей не розуміє, що таке є нове народження, і навіщо воно потрібно.

Справа в тому, що кожен із людей, народившись від батьків, отримує від них людську природу, до того ж, зіпсовану гріхом з часів Адама та Єви. Ми створені за Його образом і подобою? Так. Ми можемо вірити в Бога, щось знати про Нього, намагатись догодити Йому. Але від народження на землі в нас ще немає Божої природи, бо ця природа дається небесним Отцем, а не земним. Ісус називає це народженням згори, від Духа. Саме ця, нова духовна природа робить нас дітьми Божими. Відбувається це нове народження, з одного боку, таємничо, “як вітер віє” (бо це справа Духа Святого), а з іншого – вона виявляється у проявах нового життя: людина любить Бога і ближнього, підкоряється Божій волі, насолоджується хлібом Божого слова, прагне до спілкування з іншими Божими дітьми тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *