Конгрес США: допомога Україні
Американське видання The Hill повідомило про те, що спікер Майк Джонсон очікує передати пакет допомоги Україні з «декількома важливими нововведеннями» на голосування у Палаті представників. Джонсон навів, як приклад таких нововведень, надання позики Україні — ідею, яка набула популярності на початку цього місяця як спосіб підтримати Україну, одночасно заспокоюючи занепокоєння консерваторів щодо великого власного дефіциту бюджету. (На мій погляд, мова йде про щось схоже на ленд-ліз, тому що позика умовна. Можливо її не потрібно буде повертати).
Джонсон також згадав закон про РЕПО для українців, який уповноважує президента конфіскувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні для використання проти Росії. «Закон про РЕПО — якщо ми можемо використовувати конфісковані активи російських олігархів, щоб дозволити українцям боротися з ними, це чиста поезія», — сказав Джонсон. Він додав, що треба «прибрати обмеження на американську енергетику», щоб «експортувати природний газ, який допоможе припинити фінансування військових зусиль Володимира Путіна… Є багато речей, які ми повинні зробити, і це … матиме більше сенсу, і я думаю, що ми досягнемо консенсусу».
(Фактично, саме сприятлива для росії енергетична політика Заходу і Байдена зокрема, уможливила агресію росії. Якби не сотні мільярдів доларів, що находили (та й досі надходять) до росії, у путіна не було б достатньо грошей. Хіба що українці йому допомагають. Ось українська редакція BBC повідомила, що українці продовжують слухати російські пісні, за які сплачуються роялті у розмірі 81 млн доларів на рік. З них 5 млн йде на податки у російський бюджет. На ці гроші можна купити 400 іранських шахедів. Отже, самовбивча поведінка українців не припиняється, як і в часи Кравчука та Кучми.)
Зверніть увагу також на те, як по іншому намагається вирішити проблему Джонсон. Ось у відповідь на обстріли російських НПЗ Байден вимагає Київ “астанавітєсь!”, бо зростають ціні на нафту. І, здається, Україна припинила обстріли. А Джонсон каже, що нам треба звільнити власну енергетичну галузь від штучних обмежень й дозволити виробляти енергоносіїв стільки, щоб продавати за кордон й таким чином знизити світові ціни й через це прибутки росіян від продажу нафти та газу. Спитайте себе: яка політика ефективніша для стримування росії, яка є більш про-українською? Байдена чи Джонсона?
Минулого вівторка Джонсон розмовляв із Зеленським і запевнив його у своїй підтримці. Підтримуючи Україну, він наражає себе на ризик повстання, подібного до того, що минулого жовтня позбавив посади його попередника, колишнього спікера Палати представників Кевіна Маккарті. Висунула пропозицію усунення Джонсона республіканська радикалка – американська Ірина Фаріон – конгресвумен Марджорі Тейлор Грін. Вона погрожувала зробити це, якщо він винесе на голосування допомогу Україні. Схоже, що Майк Джонсон не дуже перелякався.