30 вересня. Історія народу у піснях (Псалом 106)

У цьому випуску від 30 вересня текст 106 псалму із Псалтиря. Як Біблія зберегла народ від зникнення.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Транскрипт випуску

Не всі псалми були написані Давидом. Оцей здається, був створений у полоні. Багато юдеїв потрапили у вавілонський полон після облоги і руйнування Єрусалиму у 586 році до РХ. Довгі роки вони очікували на повернення додому, але час йшов, нічого не змінювалось. У цьому псалмі переказується історія єврейського народу з часів Мойсея. Бог зробив тоді великі чудеса, звільнивши Ізраїль із єгипетського рабства. Співаючи цей псалом при ріках Вавілонських, юдеї нагадували собі про велич і милість Бога, а також каялися у своїх гріхах й просили милості на цей час: “Збери нас з-поміж народів… Поверни нас до Єрусалиму”.
Історія єврейського народу справді є історією чудес. Ледь знайдеш два чи три народи, які зберегли себе через сотні років вигнання та розпорошення у світі. Про юдеїв можна сказати, що їх зберігла, як народ, Біблія. Вони гуртувались навколо Біблії, запам’ятовували її рядки, щосуботи вершили церемонію шабату.

Послухаємо 106 псалом

Зверніть увагу на те, що на відміну від епосів інших народів, історичні біблійні тексти містять не лише описи славетних подій, але і навіть більше помилок, гріхів народу, що вели до поразок, вторгнення ворогів, полону, стихийних лих тощо. Історія має вчити, але чому вона навчить, якщо буде просто ідеалізованим переліком перемог прабатьків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *