Дослідження: фізичні, психічні та емоційні проблеми, пов’язані з марихуаною
Джерело
Бен Джонсон, Daily Wire
В епоху, коли ліві одержимо борються з «дезінформацією», принаймні один суб’єкт уникнув їхнього занепокоєння: хоча наукові дослідження показують, що марихуана пов’язана з глибокими психічними захворюваннями, емоційними проблемами та фізичними хворобами, приголомшлива кількість американців вірить, що трава є нешкідливим або корисним — можливо, навіть природним ліком від раку.
Засоби масової інформації часто повторюють розмови про мільярдерів Джорджа Сороса, Пітера Льюїса та Джона Сперлінга, які витратили приблизно 71,3 мільйона доларів у період з 1996 по 2016 рік на сприяння легалізації наркотиків, у процесі створення іміджу марихуани як доброякісного природного засобу. Такі веб-сайти, як Vox.com, поширюють цей наратив, кажучи читачам: «Загалом, марихуана є відносно безпечним наркотиком. … шкода від марихуани є відносно невеликою». Зловживання засобами масової інформації призвело до нової пандемії американців, які вживають дедалі більше сильнодіючої марихуани, не підозрюючи про наслідки.
Після стрімкого падіння в епоху «Просто скажи ні» 1980-х років споживання марихуани зростає, особливо серед молоді в Америці. У 1992 році кількість дітей у віці від 12 до 17 років, які вживали марихуану за останній місяць, становила 4%. У 2019 році цей показник зріс більш ніж удвічі, до 9%, за даними федерального Управління з питань наркоманії та психічного здоров’я. Значною частиною цього є поштовх до легалізації/декриміналізації наркотиків, розпочатий того року Джорджем Соросом. Після того, як Колорадо легалізував рекреаційну марихуану в 2014 році, загальна кількість споживачів зросла майже на дві третини.
Позитивний піар марихуани виявився особливо успішним серед найбільш зневірених і вразливих американців. Згідно з новим дослідженням, опублікованим Американським онкологічним товариством, майже кожна четверта жертва раку молочної залози курить марихуану, а «49% споживачів канабісу вважали, що медичний канабіс можна використовувати для лікування самого раку». Окреме дослідження показало, що 80% «важливих статей» у соціальних мережах «були неправдивими новинами, які пропонували канабіс як ліки від раку».
Це повинно викликати занепокоєння з цілого ряду причин, оскільки численні дослідження показують, що вживання марихуани може завдати шкоди людям (принаймні) такими способами:
Психози та шизофренія: Кілька досліджень виявили, що куріння марихуани може спровокувати психічні захворювання, включаючи психози, такі як шизофренія, особливо у людей, які вже схильні до їх розвитку. «Вживання [К]анабіса, в першу чергу ТГК (тетрагідроканабінолу) у каннабісі, у генетично схильних або груп ризику призводить до ранньої діагностики психозу/шизофренії», — йдеться в систематичному огляді існуючих досліджень, проведеному Шветою Пателем та його колегами та опублікованому у Cureus Journal of Medical Science. «TГК у канабісі також посилює симптоми шизофренії та психозу та викликає більше рецидивів і госпіталізацій».
Це було одне з численних досліджень, які пов’язували психічні захворювання зі споживанням марихуани. «Десять досліджень виявили значний ризик розвитку психозу серед молодих споживачів марихуани», — повідомляв Scientific American у 2017 році. «Вживання марихуани в період статевого дозрівання є основним фактором ризику шизофренії», — сказала Ханнелоре Еренрайх з Інституту експериментальної медицини Макса Планка. на Всесвітньому конгресі Всесвітньої психіатричної асоціації у 2017 році. Робін Мюррей, професор психіатрії в Королівському коледжі в Лондоні, виявив, що майже кожен четвертий випадок шизофренії, який він досліджував, пов’язаний із вживанням сильнодіючої марихуани. Американська психіатрична асоціація підсумувала у 2019 році «істотний зв’язок між вживанням канабісу та виникненням психічних розладів».
Тривожність та інші психологічні проблеми: за іронією долі, хоча багато людей використовують марихуану для зменшення занепокоєння, це може погіршити проблему. Дослідження 2017 року показало, за словами Psychology Today, що куріння марихуани «посилює відчуття параної, тривоги, зорових ілюзій, незвичайності, неуважності та уповільнення часу, а також погану продуктивність завдань, пов’язаних із пам’яттю та гальмуванням реакції» серед людей у високий клінічний ризик психотичних розладів. Винуватцем є ТГК, який, як стверджує Інститут зловживання алкоголем і наркотиками Вашингтонського університету, «знижує тривогу при низьких дозах і посилює тривогу при вищих дозах». Потенціал шкоди зріс, оскільки середня концентрація ТГК у марихуані зросла майже вдвічі між 2008 і 2017 роками.
Менша очікувана тривалість життя: згідно з масштабним опублікованим дослідженням, опублікованим в Американському журналі психіатрії, чоловіки, які активно вживали марихуану в підлітковому віці, мають на 40% більше шансів померти до досягнення 60 років. «Шведські дослідники проаналізували записи понад 45 000 чоловіків, починаючи з 1969 і 1970 років», — повідомляє CBS News. «Вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі повідомили, що 4000 померли протягом 42-річного періоду спостереження, а чоловіки, які активно вживали марихуану у віці 18 і 19 років, мали на 40 відсотків більше шансів померти до 60 років порівняно з хлопцями, які не вживав наркотик». Їхні висновки перевернули попередні дослідження, які не виявили такого зв’язку.
Бідність та більше проблем у стосунках: регулярні споживачі марихуани потрапляють у «нижчий соціальний клас, ніж їхні батьки, з нижчою оплатою, менш кваліфікованою та менш престижною роботою. Вони також відчувають більше фінансових проблем, більше проблем на роботі та більше труднощів у стосунках», згідно з дослідженням, у якому брали участь 1000 постійних споживачів марихуани віком від 18 до 38 років. Особи, які повідомили про «регулярне вживання марихуани та постійну залежність, зазнали низхідної соціально-економічної мобільності, більше». Фінансові труднощі, проблеми на роботі та конфлікти у стосунках у ранньому середньому віці», за словами Магдалини Серда з Університету Каліфорнії в Девісі, система охорони здоров’я, та Авшалома Каспі та Террі Моффітта з Університету Дьюка, дослідження яких опубліковано в Clinical Psychological Science, часописі Асоціації психологічної науки.
Проблеми з пам’яттю та старіння мозку: За даними групи дослідників, які вивчали майже 3400 американських споживачів марихуани протягом 25 років, тим, хто постійно вживає марихуану, важче запам’ятовувати нову інформацію. Вживання марихуани може скоротити здатність приймати рішення, пам’ять і психічний контроль у короткостроковій перспективі, а деякі негативні наслідки можуть зберігатися на все життя. Гарвардська медична школа пояснила, що «безсумнівно, марихуана… може викликати короткочасні проблеми з мисленням, робочою пам’яттю, виконавчою функцією та психомоторною функцією (фізичні дії, які вимагають усвідомленого мислення, такі як водіння автомобіля або гра на музичному інструменті). Це пояснюється тим, що основна психоактивна речовина марихуани, ТГК, викликає свій ефект, діючі на рецептори у областях мозку, які є життєво важливими для формування пам’яті, включаючи гіпокамп, мигдалину та кору головного мозку». Хоча повний ефект тривалого вживання марихуани невідомий, дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Франциско в 2016 році показало, що навіть минуле вживання марихуани зменшує ймовірність запам’ятовування слів у дорослому віці.
Вивчивши 62 454 сканування мозку, дослідники виявили, що зловживання канабісом прискорює старіння мозку на 2,8 року, що є фактором, що сприяє розвитку хвороби Альцгеймера, згідно з дослідженням, опублікованим у рецензованому Журналі хвороби Альцгеймера. «Попередні статті припускали, що марихуана може пошкодити мозок. Що здивувало [нас], так це те, наскільки низьким був кровотік у мозку нашої когорти – фактично кожна ділянка мозку мала знижений кровотік на перфузійній візуалізації у зв’язку з вживанням марихуани», – сказав доктор Сайрус Раджі, який був співавтором дослідження.
Захворювання легенів, такі як астма та бронхіт: «Куріння марихуани пов’язане із великим запаленням дихальних шляхів, підвищеним опором дихальних шляхів», відповідно до узагальненого наукового дослідження, проведеного Національним інститутом зловживання наркотиками при уряді США, «і ті, хто регулярно курить марихуану, повідомляють про більше симптомів хронічного бронхіту, ніж у тих, хто не курить». NIDA також цитує дослідження, які показують, що марихуана може пригнічувати імунну систему організму, збільшуючи ймовірність розвитку пневмонії та хронічного бронхіту.
Рак яєчок: Кілька досліджень виявили позитивну кореляцію між вживанням марихуани та розвитком раку яєчок, особливо серед «важких» споживачів, які курили марихуану принаймні 50 разів у своєму житті. Один огляд наукової літератури попереджає, що наявні докази є «низькими», оскільки дуже багато споживачів марихуани також курять сигарети, але вони все одно вважають, що вдихання трави підвищує ймовірність розвитку пухлин зародкових клітин яєчок (TGCT).
Можливо, знижує інтелект: Деякі дані свідчать про те, що вживання марихуани знижує інтелект людей, які її приймають. Найбільш результативне дослідження було проведено в Новій Зеландії (дослідження Данідіна), де дослідники спостерігали за споживачами марихуани у віці від 18 до 38 років і виявили, що люди, які почали вживати марихуану в підлітковому віці, втратили від шести до восьми балів свій IQ, і припинення вживання не змінює цього. Подальші дослідження дещо заперечували це, оскільки дослідники виявили, що споживачі канабісу «вже мали значно нижчі показники IQ. Іншими словами, марихуана не знизила їхній IQ; воно вже було низьким». Говорячи просторіччям, дослідники зараз займаються питанням курки та яйця, чи вживання марихуани підлітками робить людей дурними, чи дурні люди вирішують вживати марихуану.
Нездатність відчувати радість: дослідники попереджають про високі рівні ТГК, що спричиняє спричинену канабісом «ангедонію» — медичний термін, що грецькою означає «нездатність відчувати задоволення». «За роки регулярне вживання канабісу серед молоді значно зросло наслідки, про що свідчить зростання розладу вживання канабісу (CUD), з оцінкою поширеності 8,3% у Сполучених Штатах», – йдеться в дослідженні в березні 2021 року в рецензованому журналі Frontiers in Psychology. «Дослідження показують, що вплив канабісу пов’язаний з гіподофамінергічною ангедонією (депресією), зниженням когнітивних функцій, поганою пам’яттю, неуважністю, погіршенням навчання, зниженням емоційності, пов’язаної з реакцією мозку на дофамін, і посиленням залежності у молодих людей».
З іншого боку, дослідники в Канаді виявили помітне збільшення «консультацій у відділеннях невідкладної допомоги з приводу розладів настрою, пов’язаних із вживанням каннабісу, а також самогубств і навмисного самоушкодження» після того, як країна легалізувала рекреаційну марихуану в жовтні 2018 року. Це може бути пов’язано з залежністю від марихуани, від тих її компонентів, що змінюють функціонування схеми винагороди мозку після потоку дофаміну.
Створення хибних спогадів: будь-які засоби масової інформації, зацікавлені у боротьбі з дезінформацією, засудили б зростання вживання марихуани, оскільки, згідно з дослідженням, проведеним у Нідерландах у березні 2020 року, «[к]аннабіс, здається, збільшує схильність до хибної пам’яті».
Невинні жертви: хоча вживання наркотиків часто розглядається, як особисте рішення, шкода від марихуани поширюється не тільки на споживача. Американська легенева асоціація попереджає, що, окрім кількості невинних жертв, коли споживачі марихуани керують автомобілем у нетверезому стані, «пасивний дим марихуани містить багато тих самих токсинів і канцерогенів, які містяться в димі марихуани, який безпосередньо вдихається, у подібних кількостях, якщо не більше». Найбільше їх хвилює «вразливість дітей у родинах споживачів”. .
Дезінформація походить від оплачуваних пропагандистів, науковців, які ведуть ринок, і мільярдерів, які (з будь-якої причини) просувають препарат, який, здається, перешкоджає американцям виконувати когнітивні функції, необхідні для того, щоб бути незалежними громадянами. Зусилля відбілити зловживання наркотиками є типовим у світі, який вимагає насолоди без наслідків. Але такого світу не існує — багато людей дізнаються про це надто пізно.