Адміністрація Байдена минулого року відхилила план Еріка Прінса відправити в Україну старі винищувачі США
Військово-повітряні сили Сполучених Штатів щороку виводять із запасу сотні бойових літаків, літаків, які можуть мати значення для України, коли вона бореться з російськими загарбниками, вважає Ерік Прінс.
Роб Кріллі (Daily Mail, 4 березня 2022)
Військово-повітряні сили Сполучених Штатів щороку виводять з експлуатації сотні бойових літаків, літаків, які можуть мати вирішальне значення для України в її боротьбі з російськими загарбниками, за словами оборонного підрядника Еріка Прінса. Минулого року він оприлюднив план, який передбачав відправити десятки звільнених винищувачів F-16 і танкери-заправники для посилення оборонних сил України та змусити Росію двічі подумати про атаку. Цей план був змодельований за програмою ленд-лізу, яку використовували США для надсилання зброї Британії під час Другої світової війни, до того, як США вступили в конфлікт, з відшкодуванням допомоги натурою. У п’ятницю Прінс повідомив DailyMail.com, що ідея була відхилена. «Повітряна сила запобігла б цій агресії з самого початку», — сказав засновник Blackwater. «Це все ще може запобігти повному знищенню міст України та їхніх відважних цивільних захисників». (Все це було сказане ще до руйнування Маріуполя та Бахмуту – П.Н.)
Бюджетні документи, опубліковані минулого року, показують плани ВПС США вивести з експлуатації 47 застарілих F-16 цього року та 14 автозаправників McDonnell Douglas KC-10 Extender. Літаки лягли в основу плану зміцнення України за такою програмою ленд-лізу, яку використовували для озброєння Великобританії проти нацистів – дозволяючи Великій Британії оплачувати зброю та обладнання за угодами про будівництво баз США після війни, або просто списувати їх. борг. Інша схема часів Другої світової війни забезпечила б необхідну робочу силу. Пілоти у відставці керували б літаками, що дозволило Вашингтону сказати, що він не посилав американський персонал в бойові дії проти Росії. Ідея була схожа на добровольчий авіаційний корпус «Літаючі тигри», який допомагав захищати Китай від Японії в 1941 і 1942 роках, або ескадрильї «Орли» Королівських військово-повітряних сил, до складу яких входили льотчики, що перебували у відпустці.
Прінс виклав елементи плану в інтерв’ю Fox News минулого місяця. “Повірте мені, якби 140 колишніх американських бойових літаків з’явилися під керівництвом добре керованих агресивних пілотів-хижаків, повірте мені, Путін не вторгся б, тому що він не очікував такого стримування, тому що йому потрібна перевага в повітрі”, – сказав він. Білий дім не відразу відповів на запит про коментар.
Минулого тижня Європейський Союз оголосив, що надсилає в Україну винищувачі, які будуть керувати українські пілоти, але країни-члени сказали, що такої угоди не було. Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції у четвер повторив свій заклик до створення безпольотної зони НАТО над своєю країною, коли сказав, що допомога надійшла із запізненням. «Я запитав президента Байдена, Шольца і Макрона… і я сказав, якщо ви не можете забезпечити безпольотну зону прямо зараз, тоді скажіть нам, коли?» Білий дім неодноразово заявляв, що не підтримає такий крок. А в п’ятницю НАТО відхилила цю пропозицію. «Ми, як союзники по НАТО, зобов’язані запобігти ескалації цієї війни за межі України, тому що це було б ще небезпечніше, руйнівніше та спричинило б ще більше людських страждань», – заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг після зустрічі в Брюсселі. Рішення привітав державний секретар Ентоні Блінкен, який повторив ту саму мову. “Ми несемо відповідальність за те, щоб війна не перекинулася за межі України… Безпольотна зона може призвести до повномасштабної війни в Європі”, – сказав він журналістам.
(Два з половиною роки по тому ми бачимо, що Ерік Прінс був правий, а побоювання західних лівих лідерів ескалації саме до неї й ведуть. – П.Н.)