21 червня. Світлина коханої (Євр.10)

У цьому випуску від 21 червня читаємо Послання до Євреїв, розділ 10. Закон названий тут “тінню майбутніх благ”. Він, як світлина коханої дівчини, яка важлива, але не може замінити реальної людини.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Новий Завіт порівнює Закон Мойсеєв із тінню, називаючи його «тінню майбутніх благ». У сонячний день з тіні, яку відкидає людина, можна досить непогано уявили фігуру, але важливі деталі, як то обличчя, колір очей, волосся тощо, неможливо дізнатися, вдивляючись у тінь. Подібно до цього, старозавітний Закон, як тінь майбутнього Спасителя, давав можливість створити деяку уяву щодо Месії. Наприклад, коли стародавні євреї приносили в жертву пасхальне ягня, це вказувало на досконалого Агнця Божого, Христа, що принесе Себе в жертву за гріхи. Коли вони святкували суботу, це говорило про майбутній спокій, який дарується всім, хто увірував у Христа. Коли вони закопували свої випорожнення в землю, щоби підтримувати чистоту в таборі (Втор.23:13–14), це нагадувало їм про чистоту та святість Божу. (До речі, не виключено, що немає присутності Божої в деяких місцях через брудні туалети).
Старозавітний Закон можна також порівняти зі світлиною. Коли юнак знайомиться із дівчиною через Інтернет, вона зазвичай надсилає йому свою світлину, яку той зберігає у смартфоні, бо вона нагадує йому про кохану. Якщо ж у разі особистої зустрічі, він продовжує дивитися фотографію, замість того, щоб спілкуватися із живою людиною, то настане момент, коли нормальній дівчині це набридне, і вона залишить його. До речі, саме це сталося з галатійськими християнами. Замість спілкування із живим Христом у Святому Дусі, з яким вони зустрілися, прийнявши проповідь апостола Павла, вони пішли за лжевчителями, дістали, образно кажучи, із запорошених альбомів «фотографії» — тобто правила Закону, витріщилися на тінь, забувши про реальне Тіло, і в результаті — «залишилися без Христа» (Гал.5:4). Аналогія зі світлиною також допомагає зрозуміти, як Ісус виконав Закон. Мета фотографії, яку дівчина послала хлопцю, була в тому, щоб допомогти йому дізнатися її краще, щоб він впізнав її, коли побачить живою. Коли дівчина з’являється на власні очі, її приїзд не суперечить меті раніше висланої світлини, а радше, здійснює цю мету в повноті. Немає потреби рвати фотографію (нехай вона стоїть на полиці хоч десятиліття), але вона вже виконала своє призначення, і на її місце прийшла жива людина, зображена на світлині. Так і пришестя Христа стало виконанням Закону, здійсненням мети Закону. Отже, Старий Завіт приготував людей до з’явлення Божого Сина, а вже сам Син здійснив спасіння, обіцяне там. Тепер, Христос, завдяки Своїй жертві, відкрив нову й живу дорогу до Бога.
Не існує ніякої іншої дороги до Бога. Люди, що нехтують Христом, залишаються без Бога, бо їхні гріхи, які перешкоджають їм зустрітись із Творцем, можуть бути прощені й видалені лише через жертву Христа, адже ніхто інший не вмирав за гріхи людства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *