18 січня. Ісус та Ірод (Лк.13)

У цьому випуску від 18 січня читаємо Євангелію від Луки, розділ 13. Як Христос ставився до царя Ірода Антипи?
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Попередні випуски

Підписка для iPhone

Транскрипт випуску

Християни, що прислуговують будь-якій владі, як наприклад, росіяни зараз, посилаються на те, що Ісус, мовляв, не займався політикою, не розпочинав революцій, не намагався скинути владу. На тій підставі, вони вислуговуються перед начальством і ніколи не закликають владу до відповідальності перед Богом і народом.
13-й розділ містить деякі подробиці, які висвітлюють характер ставлення Ісуса до влади. Події, записані в цьому розділі, відбуваються в Переї, на східному березі Йордану. Перея, разом із Галілеєю була володінням Ірода Антипи. Це той самий Ірод, який вбив Івана Хрестителя на прохання своєї дочки Саломії, яку намовила її мати Іродіада.

Фарисеї, які постійно шукали приводів засудити Христа, неочікувано проявляють неабияку турботу і, начебто, намагаються врятувати Йому життя, бо, мовляв, Ірод шукає Ісуса, щоб вбити. Отже, Ісусові треба негайно залишити цю землю і сховатися в Юдеї, у Єрусалимі, куди не поширювалася юрисдикція Ірода, бо Юдея керувалася безпосередньо римлянами. Звичайно, важко повірити, що фарисеї переймалися Ісусовою безпекою. Тому Христос сприйняв їх, як агентів самого Ірода й наказав їм передати Іродові Свою відповідь. Ісус називає Ірода лисицею. Еллікотт у коментарі для англійських читачів звертає увагу на те,
що грецьке слово ἀλώπηξ — «лисиця» завжди вживається в жіночому роді, і це надає особливої нотки тексту оригіналу. Ірод настільки ототожнив себе з Іродіадою, що втратив чоловічу мужність, а утворився на типового інтригана, що наслідував своїй розбещеній дружині.

У будь-якому разі можна впевнено сказати, що в Христа не було ніякої поваги до Ірода. Так само, як і українські християни не мають жодної поваги до російського Ірода — Владіміра Путіна. Ісус нагадав Іродові, що керується не ставленням царя до себе, а місією, яку отримав від Отця. Христос буде виконувати її стільки, скільки треба, і там, де треба, а Ірод, як лисиця, нехай сидить у своїй норі й ублажає свою розпусну Іродіаду.

Християни саме так мають реагувати на погрози з боку світської влади, бо вони, насамперед, несуть відповідальність перед своїм Господом і Царем, який доручив їм місію проповіді Божого Слова всім людям, включно з губернаторами та президентами. На жаль, російська церква, як колись німецька, зрадила небесного Царя і схилилася до ніг ірода, кгбешного президента-вбивці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *