11 лютого. Ефіопська церква (Дії 8)

У цьому випуску від 11 лютого читаємо 8-й розділ Дій Святих Апостолів. Вбивство Степана стало початком гонінь на єрусалимську церкву й розпорошило вірян по сусідніх землях.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Вбивство Степана, про яке ми довідалися в попередньому розділі, ознаменувало початок систематичного організованого переслідування Єрусалимської церкви. Наприкінці 7 розділу Лука ніби мимохіть згадав якогось молодика на ім’я Савло. Нам він краще відомий під іншим ім’ям — Павло: видатний апостол, автор багатьох книг Нового Завіту, засновник численних церков в Азії та Європі. Але це станеться набагато пізніше. Згадувані ж тут події відбувалися на початку 30-х років, а плідне служіння апостола Павла почнеться майже 20 років по тому.

Савло походив із племені Веніяміна й точно відбивав рису характеру цілого племені, відзначену ще патріархом Яковом у прадавні часи: «Веніямін — хижий вовк: вранці він споживає упіймане, а ввечері ділить здобич» (Буття, 49:27). Як хижий вовк, Савло вдирався до громад християн у Єрусалимі й кидав їх до в’язниці, не лише чоловіків, а навіть жінок, що було дуже не притаманно того часу.

Під тиском репресій, віряни розпорошились по сусідніх землях. Але замість того, щоб щезнути, церква поширилась далеко за околиці Єрусалиму й вийшла за межі суто юдейського змісту, бо розпорошені віряни проповідували Євангелію всюди, куди йшли.

Видатну роль у наверненні до Христа великого міста Самарії знову зіграв один із сімох дияконів, вибраних напередодні для організації допомоги бідним, цього разу, Пилип. Як і Степан, Пилип чинив великі чудеса, що супроводжували його проповідь Євангелії. Це ще один доказ того, що церква зростала не централізовано, а за безпосередньою участю тисяч вірян, що за власною ініциативою не припиняли розповідати про Ісуса всюди, куди потрапляли. Так почала здійснюватися заповідь Христа: «Ідіть і зробіть учнями всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх дотримуватись усього, що Я заповів вам. Й ось Я з вами в усі дні до кінця світу. (Мат. 28:19–20).

Восьмий розділ повідомляє нас про початок однієї з найдавніших національних церков світу — Ефіопської. Ефіопський народ залишається християнським впродовж 20 сторіч, а почалося все з диякона Пилипа, якого Святий Дух скерував до вельможи ефіопської цариці й навернув його до Христа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *