10 квітня. Преображення Христа (Мр.9)

У цьому випуску від 10 квітня читаємо Євангелію від Марка, розділ 9. Ісус показав учням відблиски Божого Царства у його могутності.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

Розділ розпочинається одним з найвидатніших подій земного життя Ісуса — Преображення. Вона так вразила апостолів, зокрема Петра, що він до кінця свого життя нагадував про неї, як доказ достовірності Божого Слова й божественності Ісуса. Сам Ісус назвав її проявом Божого Царства в його могутності. Ніяка людська мова не здатна описати те, що сталося з Ісусом на горі Преображення. Що за гора, невідомо, популярна думка була про гору Тавор у Галилеї, але Тавор (Фавор) не така вже висока, отже коментатори з Даласької семінарії вважають, що те місце було південним хребтом гори Гермон (більше 3000 м заввишки), приблизно у 20 км на північний схід від Кесарії Филипової. Марко вживає слово «метаморфоза» у зв’язку з преображенням Ісуса, і це значить, що не просто зовнішній вигляд Ісуса змінився і став сяючим. Зміна була набагато драматичніша, можна припустити, що на короткий час Ісус став виглядати, яким Він є на небесах. Учні були шоковані й Петро почав говорити, не розуміючи, що він каже. Двоє визначних старозавітних мужів, Ілля та Мойсей, чудесним чином з’явилися і розмовляли з Ісусом. Мойсей, як визволитель і законодавець Ізраїлю, представляв Закон. Ілля, захисник поклоніння істинному Богу (Мал. 4:4–5), представляв пророків Старого Завіту. Їхня присутність засвідчила роль Ісуса як Месії.
Петро запропонував звести три намети — по одному для Ісуса, Мойсея та Іллі. Здається, що Петро вважав усіх трьох рівнозначними. Це було абсолютно неправильно. Тому Бог Отець промовив, як у відповідь на пропозицію Петра: «Це Син Мій Улюблений, Його слухайте!» Ісус є Божий Син, вищий за будь-яких людей, навіть вищий за законодавця Мойсея. Мойсей та пророки виконали свою справу, приготувавши дорогу для Спасителя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *