28 травня. Бути освіченим християнином (Колос.4)

У цьому випуску від 28 травня читаємо 4 розділ Послання Павла до колосян. Павло завершує послання практичними порадами.
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.

Річний план щоденного читання

Дивитись у YouTube

Попередні випуски

Транскрипт випуску

У деяких людей складається враження, що християнське життя нудне, втомливе і прісне. Деякі віруючі лише підкріплюють подібну думку, будучи нудними, похмурими, нецікавими людьми. Замкнуті у своєму маленькому куточку церкви та спілкування лише із членами своєї громади, вони не здатні користуватися будь-якою можливістю, щоб досягти людей, яким вкрай необхідний Спаситель, а їхнє власне життя здається безрадісним. Іноді це не просто враження сторонніх людей, а є дійсно так. Щодо таких християн Боб Джордж, автор видатного твору «Класичне християнство» писав, що їхнє життя є проповіддю дивної євангелії: Приходь у нашу церкву й будь таким же нещасним та жалюгідним, як я.
Такі християни не здатні вести доброзичливу та цікаву розмову, не намагаються зрозуміти людей, які не входять до їхнього кола та мають зовсім інший світогляд. Не знають, як відповісти на головні питання, які люди зазвичай питають щодо релігії та віри в Бога. А між тим, це досить обмежене коло тем, які щоразу підіймаються невіруючими. Якщо Бог добрий і всемогутній, чому у світі так багато зла? Чому ми маємо сприймати Біблію як безпомилкове Слово Боже, хіба не люди писали її? Як може єдиний Бог бути в трьох особах? Хіба Ісус не просто людина, хай і великий вчитель, але не Бог?
До того ж треба додати, що християнам є що сказати щодо війн: які є справедливі, а які ні. Політична доктрина уряду з обмеженою владою, відповідальністю перед виборцями, прав і свобод громадян була сформульована мислителями з біблійним світоглядом.
Отже, не випадково апостол Павло пише до колосян, які опинились посеред гарячої дискусії щодо Бога, Його творіння, природи Ісуса Христа, шляху спасіння тощо: «Слово ваше нехай завжди буде ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як вам належить кожному відповідати.» (4:6).
Із самого початку існування Церква мала апологетів — учених, які обґрунтовано доводили істинність християнського вчення, переконливо демонстрували переваги християнського світогляду в порівнянні з іншими релігіями та ідеями. У моєму особистому досвіді, крім батьків, вирішальну роль відіграли християнські інтелектуали та апологети, які допомогли мені, молодому християнину, протистояти велетенській машині атеїстичної радянської пропаганди. З особливою вдячністю я згадую маріупольців поета-пастора Олександра Савченко, історика та пастора Володимира Франчука, які допомогли мені затвердитися у вірі та вчили мене «як належить кожному відповідати» стосовно Євангелії. Вони познайомили з творами видатних християнських апологетів сучасності: Клайва Льюїса, Гілберта Честертона, Френсиса Шеффера, Олександра Меня, Джоша Макдауелла, та інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *