1 січня. Шануйте Сина! (Псалми 1-2)
У цьому випуску від 1 січня читаємо Псалтир, перші два псалми. Шануйте Сина Божого!
“Новий Заповіт для нової України” – щоденна програма Петра Новочеха.
Друзі, закликаю вас взяти участь у читанні Біблії разом зі мною. Виберіть собі розділ згідно річному плану й надішліть мені аудіофайл.
Текст Нового Заповіту у перекладі Турконяка є на вебсайті https://www.bible.com/uk
Аудіофайли у форматах aac або mp3 надсилайте, будь ласка, за адресою mail@novochekhov.com
Річний план щоденного читання
Попередні випуски
Транскрипт
Книга Псалмів починається з опису щасливої та успішної людини. Це людина, яка гидує нечестивими радами, яку не приваблює участь у престижних та впливових компаніях безбожних людей. Замість того, вона вивчає Боже слово, роздумує над ним, насолоджується Господнім Законом.
Біблія, взагалі, дуже критично оцінює людську величність, владу, гордість. Авторів Біблії не вражають помпезні трони царів та володарів світу. І тут, у другому псалмі Боже слово називає їх глиняними горщиками, черепками. На відміну від язичників, що постійно обожнювали своїх царів, Божий народ дивився на своїх вождів, як на звичайних людей, грішних як усі інші, на яких покладена більша відповідальність перед Богом. Царі мають розуміти, що влада дана їм не заради задоволення владних амбіцій, а щоб служили Богові зі страхом, виконуючи Його волю, яка полягає в тому, щоб вони захищали та підтримували добрих людей, чинили справедливий суд і карали лихих та нечестивих.
Другий псалом належить до категорії т.з. Месіанських псалмів, які іноді прямо, іноді алегорично пророкують майбутнє явлення Месії, Ісуса Христа. Зважаючи на те, що ті псалми були створені за сотні років до народження Ісуса, вони є яскравим доказом надприродного натхнення авторів. Композитор Георгій Гендель використав текст із 2-го псалму для свого найвидатнішого твору, ораторії “Месія”. До речі, чимало людей переслуховують цю ораторію кожного Різдва. Прослуховування таких музичних творів з Біблійним змістом є формою роздумів над Божим Словом, про що і говорить 1-й псалом. Посилання на відео з ораторією Генделя “Месія” у виконанні Бостонського барокового оркестру – G. F. Handel: Messiah HWV 56 (fantastic performance). Переклад українською у Вікіпедії.