1 до Коринтян, 3 розділ (транскрипт)

1 Кор 3

День добрий шановні слухачі!
Сьогоді, 12 вересня, читаємо 3 розділ 1 Послання до Коринтян.

У цьому розділі апостол Павло продовжує тему головного у протиставленні до другорядного у християнстві. Із 2 розділу ми пам’ятаємо, що головне – то подвиг Христа на хресті, чому й хрест став головним символом спасіння, перемоги світла над пітьмою.
У ці дні вересня 2022 року українська армія блискавичним контрнаступом звільнила від російскої окупації цілу низку українських міст та сел. Цей успіх виглядає як Боже чудо. Люди з України пишуть, що відбуваються події біблійних часів, коли один жене сотню ворогів, а десять проганяє тисячу.
Olena Oliinyk на ФБ залишила світлину, на якій є українська броньована машина з білими хрестами й зробила такий допис.
Знак, під яким йшла в контрнаступ вся українська техніка!
Читаю і мурахи по шкірі.
Рівнокінцевий хрест має назву “катакомбний” або “знамення перемоги”. За часів римського імператора Костянтина (306-337 роки нашої ери) такий хрест став знаменням перемоги.
За легендою, тоді ще язичник Костянтин у 312 році перед битвою із своїм суперником Максенцієм, правителем Італії, мав видіння хреста (“Під цим знаком переможеш”). Він звелів своїм воїнам нанести зображення рівнокінцевого хреста на щити, після чого здобув перемогу. (Я б уточнив, що це не легенда, а свідоцтво істориків Лактанція й Євсевія)
Незабаром своїм Міланським едиктом (313) Костянтин дозволив сповідування християнства в цілій Римській імперії. Відтоді цей хрест символізує торжество християнства над язичництвом.
Хтось з керівництва, – завершує Олена свій допис, – дав вказівку помаркувати хрестом всю українську техніку
Бо ми – з Богом.

Звичайно, ми не як погани, які вірять, що речі мають магічну силу. Хрест нагадує нам про перемогу над смертю й дияволом, яку здобув Ісус й таким чином зміцнює нашу віру, за якою Господь й надає допомогу тим, хто виконує Його волю – як у цьому разі, коли українські воїни звільняють людей від безбожного кривавого російського режиму.

У 3 розділі Павло підкреслює, що він та інші апостоли є просто будівничі, які працюють на вже існуючому фундаменті – Ісусі Христі. Він Один заслуговує на поклоніння, Він єдиний є основою нашого життя. На завершення Нагірної проповіді Ісус сказав:
“хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, і обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі.”

Бачите, наше життя це будівництво, яке завершується лише з нашою смертю, переходом у вічне майбуття. Будівництво дому нашого життя продовжується навіть тоді, коли здається, що все руйнується. Очевидно, що, наприклад, Україна будується зараз під час війни, коли Росія руйнує її школи та лікарні. Росіяни руйнують стіни із цегли, а українці будують свій дух – мури істини та непохитного характеру.

А тепер давайте послухаємо третій розділ послання до коринтян у перекладі Рафаїла Турконяка.

(Аудіозапис 1 Кор 3 розділ)

Павло викриває недоцільність культу особи, культу celebrities знаменитостей. На жаль, навіть серед християн, особливо молоді, дуже популярні культи знаменитостей. Люди фоловлять акаунти відомих акторів, співаків чи спортсменів й прислуховуються до їх заяв, як голосу згори. Чимало шкоди приніс, наприклад, у християнство Америки культ пасторів, крутих, сучасних, схожих на голівудських зірок. Час від часу в стрічках новин повідомляється про чергову сексуальну чи грошову непорядність тих зірок. Як результат, фанати тих пасторів, залишають церкву й пишуть про своє розчарування у християнстві.

Культ знаменитостей, навіть, якщо вони є вченими, обдурює людей. Під час коронавірусної епідемії американський др. Фаучі перетворився на селебріті. Його запрошували на телебачення, цитували в газетах, губернатори посилалися на нього, виправдовуючи диктаторські заборони та вимоги обов’язкового ковід-щеплення. Сьогодні, два роки по тому, очевидно які безпідставні, антинаукові й навіть шкідливі були поради т.з. експерта др. Фаучі. Тисячі людей втратили свої бізнеси, мільйони сиділи по домівках без свіжого повітря й сонячного проміння, діти не вчилися. І все це заради того, щоб узнати два роки по тому, що ковід-вакцина не захищає від вірусу (люди тричі вакциновані продовжують вмирати), а іншого боку вакцина породжує проблеми із здоров’ям у деяких молодих людей? Що країни та штати з суворим карантином не пережили епідемію краще за ті, які взагалі не установлювали ніякого локдауну? Нинішня енергетична криза в Європі значною мірою є породженням не війни, а некомпетентного керівництва експертів (“мудреців цього віку”) під час коронавірусу, що нашкодила економіці.

А що стосується популярних але хибних ідей, що охоплюють розум людей? Мільйони обдурених співвітчизників повірити пройдисвітам-марксистам, байкам про переваги соціалізму? “Хіба мудрість [цього] світу Бог не обернув на безумство?” (1Кор1:20). Це саме стосується розповсюдженої віру в еволюцію. Американский біохімік Майкл Біхі в одній із своїх книг (Дарвін Деволвз – Дарвін деволюціонує) написав про свій досвід віри у теорію еволюції.
Працюючи однією колегою в Національному Інституті Здоровья, він часто стикався з проблемами, які неможливо було пояснити в рамках дарвінівської теорії. Він пише:
Хоча ми з Джоан вірили, що життя почалося за природними законами, ми постійно стикалися з проблемами. Я зазначив, що для отримання першої клітини вам спочатку потрібна мембрана. «І білки», — додала вона. «І метаболізм, — сказав я. — І генетичний код, — сказала вона. Через деякий час ми обидва подивилися одне на одного широко розплющеними очима й одночасно вигукнули: «Нііі» Потім ми засміялися й повернулися до роботи, ніби це не мало значення для наших поглядів. Мабуть, ми обидва думали, що, навіть якщо ми не знали, як некерована природа може почати життя, хтось повинен знати. Це приклад вражаючей сила групового мислення.
Далі Майкл Біхі продовжує:
…Я дійшов висновку, що мене змусили повірити в теорію Дарвіна не через переконливі докази. Швидше, це було з соціологічних міркувань — просто так освічені люди мали думати в наші дні. Мої професори не навмисно вводили в оману — це були рамки, в яких вони теж знаходились. Але відтоді я вирішив сам оцінювати, що ж насправді показують наукові дослідження. Коли хтось починає розглядати дарвінізм як гіпотезу на біохімічному рівні, а не як загальноприйняте припущення, потрібно близько десяти хвилин, щоб зробити висновок, що вона радикально неадекватна.

Сьогодні більшість вчених розуміють, що Дарвін помилявся, але це заважає мільйонам українців вірити у самозародження життя. Знову ж таки, не тому, як казав Майкл Біхі, що вони отримали переконливі наукові докази, бо серед віруючих в еволюцію науковців менше 1%. Головною силою віри в еволюційне появлення людини є групове мислення: “Знамениті вчені вірять в еволюцію. Всі розумні люди вірять в еволюцію. А я ж – не дурний, тому я теж вірю в еволюцію.” І людине не помічає, що насправді її одурили т.з. “Мудреці цього віку” за термінологією апостола Павла.

Біблія взагалі вчить проти культу особи. На відміну від інших народів, євреї ніколи не обожнювали своїх лідерів. Поважали так, обожнювали ні. Та навіть навпаки. Якщо лідер був недостойний, то відношення до нього було презирливим, як це ми бачимо знову і знову у хроніках царів та книгах пророків, де навіть царя називали віслюком.

Нехай Господь благословить народ вас, зміцнить ваші руки, щоб ви не заслабли й щоб будова вашого життя стала прикрасою країни й Царства Божого. З вами був Петро Новочех. До побачення в програмі “Новий Заповіт для Нової України” завтра, 13 вересня.

Comments are closed.